PGE Marma Rzeszów chce walkowera!

Drużyna PGE Marmy Rzeszów złożyła odwołanie od wyniku niedzielnego spotkania z Unią Tarnów. Na jakie przepisy powołuje się rzeszowski klub?

Damian Gapiński

W wywiadzie udzielonym serwisowi nowiny24.pl prezes PGE Marma Rzeszów poinformowała, że jej klub będzie domagał się walkowera za mecz z Unią Tarnów (53:37 dla Unii). - W poniedziałek, w oparciu o obowiązujące przepisy sportu żużlowego złożyliśmy do Ekstraligi odwołanie od wyniku derbów. Podnosimy w nim właśnie przekroczenie limitu czasu na przerwę w zawodach, która – jak wspomniałam - nie może być dłuższa niż pół godziny - powiedziała dla nowiny24.pl Marta Półtorak.

Przypomnijmy, że w czasie spotkania Unii z PGE Marmą Rzeszów, awarii uległ wóz strażacki, który zraszał tor. W wyniku tej awarii na tor dostało się bardzo dużo wody, co spowodowało 45-minutową przerwę w meczu. Zdaniem rzeszowskiego klubu, tak długa przerwa jest niezgodna z regulaminem i PGE Marmie należy się za to walkower. - Przerwa po siódmym wyścigu trwała aż 45 minut. Regulamin mówi, że jeżeli przerwa w zawodach jest dłuższa niż 30 minut sędzia powinien ogłosić walkower dla drużyny gości. Tymczasem, przerwa ta była o 15 minut dłuższa i pozostało to bez konsekwencji. Nawet nie odnotowano tego w protokole zawodów. Na szczęście najlepszym dowodem jest transmisja telewizyjna, która była prowadzona na żywo - dodała w rozmowie z nowiny24.pl prezes Półtorak.

Rzeszowski klub powołuje się na artykuł 316, punkt f, podpunkt 1 Przepisów Dyscyplinarnych, który brzmi: