Pokaz jazdy Świderskiego - relacja ze sparingu Stal Gorzów - Start Gniezno

autor: Marcin Malinowski | 2013-04-10, 21:30 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Stal Gorzów wygrała w treningu punktowanym z Lechma Start Gniezno 56:33. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Piotr Świderski, który na swoim koncie zapisał 14 punktów.

Wśród gospodarzy brylowali natomiast Tomasz Gapiński i Bartosz Zmarzlik. Obaj zdobyli po 9 oczek, ale młodzieżowiec zrobił to w zaledwie trzech startach. "Gapa" natomiast w czterech i dołożył do tego dwa bonusy. Zawody zaczęły się z dwudziestominutowym opóźnieniem z powodu prac torowych. Wcześniej żużlowcy odjechali jeszcze trening na Stadionie im. Edwarda Jancarza. W ekipie gości ponownie zabrakło Bjarne Pedersena, a u gospodarzy Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa Kristiana Iversena. Po wtorkowym dobrym występie w Gnieźnie w drużynie Startu nie pojawił się tym razem Matej Zagar.

Pierwsza seria startów to mocne uderzenie Stali Gorzów. Dopiero w czwartym biegu gospodarzom skutecznie postawił się najlepszy tego dnia Piotr Świderski, który wygrał start z Danielem Nermarkiem. Jedynym wydarzeniem wartym odnotowania w czterech pierwszych gonitwach był upadek Wojciecha Lisieckiego. Zawodnik szybko się jednak podniósł i kontynuował jazdę.

 Interesująco zrobiło się w 5. gonitwie. Do przodu wystrzelił Adrian Gomólski, który zastąpił Pawła Hliba, a z tyłu świetnie powalczył Linus Sundstroem. Było ciasno, ale Szwed przecisnął się między Damianem Adamczakiem a swoim rodakiem Antonio Lindbaeckiem. Pozostałe biegi ponownie rozstrzygały się w pierwszym łuku. Jedyną mijanką była ta w 7. odsłonie spotkania, kiedy to Świderski wyprzedził klubowego kolegę, Oskara Fajfera.

W 8. biegu zabrakło z kolei miejsca dla Adamczaka, ale tak jak Lisiecki wcześniej, tak i on kontynuował jazdę po upadku. Natomiast Lindbaeck po dwóch słabszych startach znalazł odpowiednie ustawienia. W zwycięstwie pomógł mu też błąd Nermarka, który zbyt szeroko pojechał. - Testowałem nowy silnik i nie jestem z niego zadowolony - mówił czarnoskóry Szwed. Z kolei 9. gonitwa powtarzana była aż dwukrotnie. Za pierwszym razem taśmy dotknął Adrian Gała, a za drugim maszyna startowa uległa awarii i taśma nie poszła równo w górę. W związku z tym, że był to sparing młody zawodnik z Gniezna startował 15 metrów za resztą stawki. Ostatecznie najlepszy okazał się Tomasz Gapiński, który na drugim okrążeniu minął Sebastiana Ułamka. Punkcik zanotował Gała, który dojechał do mety na zdefektowanym motocyklu. Wcześniej problemy z maszyną miał Gomólski. - Na motocyklu, którym jechałem w pierwszym swoim biegu dwa razy wygrałem starty. Potem raz była taśma, następnie nie zadziałała maszyna startowa, a za trzecim razem siadły sprężyny zaworowe w głowicy i motor zrobił się jakiś dziwny - wyjaśnił wychowanek Startu Gniezno.

Dość ciekawą walkę kibice obejrzeli w 11. biegu. Pewnie z przodu jechał Nermark, ale na drugiego Łukasza Jankowskiego wciąż naciskał Ułamek. Wychowanek Unii Leszno bronił się aż do ostatniego wirażu, kiedy to podniosło jego motocykl i upadł. "Jankes" z tego wyścigu został wykluczony. Zawodnik wstał o własnych siłach i wydaje się, że nic poważnego mu się nie stało. - Łukasz potłukł sobie biodro i nie może stać na nodze, ale zobaczymy jak będzie się czuł w czwartek - powiedział po sparingu Piotr Paluch. Równie emocjonująco było w 13. wyścigu. Najlepiej ze startu wyszedł Świderski, ale na wyjściu z pierwszego łuku minął go Hlib, wjeżdżając mu przed przednie koło. Chwilę później jednak "Świder" odpowiedział i wygrał, udowadniając jednocześnie, kto był najlepszy w tym spotkaniu. - Cieszę się, że i na starcie i na trasie motocykle dobrze się spisywały, a moja forma też jest dobra - przyznał Świderski.

W biegach nominowanych trener Piotr Paluch dał szansę młodszym zawodnikom. Bez walki się nie poddali, ale zwycięsko z tych pojedynków wyszli żużlowcy Lechmy Startu Gniezno.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Sundstroem. Całe spotkanie było dla niego niezwykle udane. To samo można powiedzieć o Pawle Hlibie. Większy ból głowy miał trener Lech Kędziora, którego juniorzy, a także zawodnicy, którzy dopiero co weszli w wiek seniora spisali się słabo. Trzeba jednak pamiętać, że obie drużyny jechały osłabione brakiem swoich czołowych zawodników.

W większości wyścigów decydowało wyjście spod taśmy i rozegranie pierwszego łuku. Mijanek było jak na lekarstwo. Z kolei odnotowano kilka defektów. Nie mniej jednak tor był dobrze przygotowany, jak na panujące warunki atmosferyczne i główny cel, czyli trening w postaci zawodów, został osiągnięty.

Wyniki:
Start Gniezno - 33:

1. Antonio Lindbaeck 8 (1,1,3,0,3)
2. Damian Adamczak 0 (0,0,0,d)
3. Sebastian Ułamek 7 (1,1,2,2,1)
4. Maciej Fajfer 0 (0,d,-,-)
5. Piotr Świderski 14 (3,2,3,3,3)
6. Oskar Fajfer 3+1 (1,1*,1)
7. Wojciech Lisiecki 0 (0,d,d,0)
R1. Adrian Gała 1 (1,0)

Stal Gorzów - 56:
9. Tomasz Gapiński 9+2 (2*,3,3,1*)
10. Łukasz Jankowski 3 (3,d,-,u)
11. Linus Sundstroem 9+2 (3,2*,-,2*,2)
12. Paweł Hlib 6+1 (2*,-,2,2)
13. Daniel Nermark 9+1 (2,2*,2,3)
14. Bartosz Zmarzlik 9 (3,3,3)
15. Łukasz Cyran 3+2 (2*,-,1*,0)
R3. Adrian Cyfer 3+2 (1*,1,1*)
R4. Adrian Gomólski 5 (3,d,2)

Bieg po biegu:
1. (62,08s) Jankowski, Gapiński, Lindbaeck, Adamczak 5:1 (10:2)
2. (61,59s) Zmarzlik, Cyran, O. Fajfer, Lisiecki 5:1 (10:2)
3. (61,31s) Sundstroem, Gomólski, Ułamek, M. Fajfer 5:1 (15:3)
4. (61,32s) Świderski, Nermark, Cyfer, Lisiecki (d) 3:3 (18:6)
5. (61,28s) Gomólski, Sundstroem, Lindbaeck, Adamczak 5:1 (23:7)
6. (60,90s) Zmarzlik, Nermark, Ułamek, M. Fajfer (d) 5:1 (28:8)
7. (61,28s) Gapiński, Świderski, O. Fajfer, Jankowski (d) 3:3 (31:11)
8. (61,32s) Lindbaeck, Nermark, Cyran, Adamczak 3:3 (34:14)
9. (61,53s) Gapiński, Ułamek, Gała, Gomólski (d) 3:3 (37:17)
10. (62,45s) Świderski, Hlib, Cyfer, Lisiecki (d) 3:3 (40:20)
11. (61,69s) Nermark, Ułamek, Jankowski (w/u), Adamczak (d) 3:2 (43:22)
12. (61,12s) Zmarzlik, Sundstroem, O. Fajfer, Lindbaeck 5:1 (48:23)
13. (62,19s) Świderski, Hlib, Gapiński, Gała 3:3 (51:26)
14. (62,49s) Lindbaeck, Gomólski, Cyfer, Lisiecki 3:3 (54:29)
15. (62,89s) Świderski, Sundstroem, Ułamek, Cyran 2:4 (56:33)

NCD: 60,90s uzyskał Bartosz Zmarzlik w 6. biegu
Sędzia: Stanisław Pieńkowski
Widzów: ok. 2000 osób
Startowano według I zestawu startowego

Polub Żużel na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane wydarzenia

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

Stal Gorzów - Lechma Start Gniezno  
10 kwietnia 2013, 17:00

56 : 33
relacja


Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
ksfalubazks

Jakim chlopcem do bicia?Sklad co prawda nie jest tak mocny jak w ubieglym roku,ale nie jest slaby.Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

jeden z niewielu zielonogórzan który szanuje nasz klub ;) chyba trzeba się na jakiegoś bronka umówić ;) Nasz zespół nie będzie chłopcem do bicia:Kasper-Gapiński,Iversen-Hlib,Nermark-Zmarzlik

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
R. STEFANtuner 1980-3 Kolejarz

Ale jednak wynik i to tylko sparng a co bedzie w lidze? masakra.a podopieczny sajdka bida z nedzą hehehehe

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Jak by był w Gnieźnie Bjarne i nie robili by zmian na końcówce to Gorzów też by nie wyszedł z 20stki. Jak by jak by to był sparing więc co ma znaczenie jaki był wynik ?

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lipa_ml

Jak by był w Gnieźnie Bjarne i nie robili by zmian na końcówce to Gorzów też by nie wyszedł z 20stki. Jak by jak by to był sparing więc co ma znaczenie jaki był wynik ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

musiało być ciekawie to jak blondi i IVERSEN BY BYŁ TO Z 20ki BY NIE WYSZLI. HEHEHE

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lipa_ml

Od tego trzeba zacząć że takie kwiatki są wśród każdych kibiców , Nightmare , Night , kibic stali ...... Nie ma się co napinać bo tor wszystko zweryfikuje. Trzeba być obiektywnym i Gniezno i Gorzów to nie są mocne ekipy w elidze i raczej będą wygrywać tylko u siebie .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [23 komentarze tej dyskusji]

Oczywiście że nie wszyscy tak uważają, ale "Łyżka dziegciu beczkę miodu zepsuje." Ps Poczytaj sobie komenty niejakiego StartGnzno,

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gwiazdor

Nasz zespół nie będzie chłopcem do bicia


...jasne, ale na swoim torze tylko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

jeden z niewielu zielonogórzan który szanuje nasz klub ;) chyba trzeba się na jakiegoś bronka umówić ;) Nasz zespół nie będzie chłopcem do bicia:Kasper-Gapiński,Iversen-Hlib,Nermark-Zmarzlik

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Toniczek85

No i po co się spinać jakimś gimbusem? Wielu naszych kibiców pamięta doskonale nasz awans do najwyższej klasy w 95 roku, jazdę w niej, spadek i długoletnie starania o awans, przeplatane momentami, w których wydawało się, że klub padnie. Ci, którzy napinają się nie wiadomo po co to kibice, którzy tych czasów z pewnością nie pamiętają, a na żużel chodzą od dwóch, trzech sezonów. Dla nich Start to faktycznie drużyna, która aspiruje do mistrzostwa. Dla nas wiernych kibiców Nasz Ukochany Start to kopciuszek, któremu udało się awansować,w tym roku wierzymy, że się utrzyma, a na walkę o wyższe cele przyjdzie czas za rok:)
pozdrawiam wszystkich

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Brakuje mi tu tylko wpisu niejakiego StartGzno, który po pierwszym sparingu pisał: jutro kolejne lanie, tak jak już mówiłem zaden hlib, jankowski czy gomólski do pięt nie dorosną naszym gwiazdom : lindbeackowi,...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jacaGW

jeden z niewielu zielonogórzan który szanuje nasz klub ;) chyba trzeba się na jakiegoś bronka umówić ;) Nasz zespół nie będzie chłopcem do bicia:Kasper-Gapiński,Iversen-Hlib,Nermark-Zmarzlik

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

No i rewanz jak najbardziej udany.Stal nadal bez liderow.Pisalem,ze nie sa slabi i nie sa.Utrzymanie?Spokojnie.pozdrawiam)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
StGforever

Oczywiście że nie wszyscy tak uważają, ale "Łyżka dziegciu beczkę miodu zepsuje."
Ps
Poczytaj sobie komenty niejakiego StartGnzno,

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [23 komentarze tej dyskusji]

Dobra ja rozumiem o co chodzi ale pokaż mi jakiś komentarz w którym ktoś napisał że Start będzie mistrzem. No pokaż. A tak poza tym to myślisz że wszyscy kibice tak uważają? Przeczytałeś 2 komentarze...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
copernicaninowianin

Brakuje mi tu tylko wpisu niejakiego StartGzno, który po pierwszym sparingu pisał:

jutro kolejne lanie, tak jak już mówiłem zaden hlib, jankowski czy gomólski do pięt nie dorosną naszym gwiazdom : lindbeackowi, ułamkowi i zagarowi. Jutro kolejne lanie.


Tak to już jest z gimbusami, zupełnie nieznającymi ekstraligowych realiów. Najpierw stroszą piórka i wygrażają się, jacy to oni są groźni, a kiedy skompromitowani zostaną sprowadzeni na ziemię, znikają z forum ... do kolejnego meczu oczywiście. Żeby była jasność - wzmożona aktywność gimbusów, to nie tylko problem Gniezna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 11 kwietnia 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Toniczek85

Mam nadzieję, że ten wynik zamknął usta wszystkim gimnazjalistom z Gniezna. Oni u nas pojechali bez Iversena i Kasprzaka i przegrali minimalnie mniej niż my u nich. Tyle, że znów jechali bez nich, a my w Gnieźnie w najsilniejszym poza Bjarnem składzie. Mam nadzieję również, że dzieciaki zrozumieją, że to trening, a nie mecz o DMP. Widzimy się ponownie na W25 na kolejce ligowej i wtedy będzie czas na przemyślenia i rozważania. AVE START i pozdrawiam Gorzów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Af

Jestem z Gorzowa,ale Piotrek świderski super,trzeba go pochwalić.może właśnie taki tor mu odpowiada?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FGXXX

Chyba jak każdy...
Napinacze z Gniezna (oczywiście nie mówię o wszystkich, bo gro z kolegów potrafiło utrzymać poziom wypowiedzi) powinni poznać miejsce w szeregu...
Niech Zielona je im pokaże ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Teraz na poważnie : Brak pokory = brak szacunku !!! Dotychczas nie miałem nic do Gniezna, ale teraz trzymam kciuki aby zielonogórski walec zrobił w niedziele to co trzeba !

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Robson

W większości wyścigów decydowało wyjście spod taśmy i rozegranie pierwszego łuku. Mijanek było jak na lekarstwo. No i wszystko na temat siły jednego i drugiego zespołu..co tu oceniać jak tor nie dawał szansy się wyprzedzać?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eSKaeS

Dobra ja rozumiem o co chodzi ale pokaż mi jakiś komentarz w którym ktoś napisał że Start będzie mistrzem. No pokaż. A tak poza tym to myślisz że wszyscy kibice tak uważają? Przeczytałeś 2 komentarze jakichś dzieci z Gniezna i już myślisz że sobie wyobrażamy nie wiadomo co...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [23 komentarze tej dyskusji]

Czytałes wczorajsze wpisy "miszczów z gniezdna"

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eSKaeS

A ty nadaaal? To już jest nudne. Jakich mistrzów? co ty mówisz? Wszyscy tu normalnie piszą ale oczywiście ktoś musiał zacząć spinanie. Żałosne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Poważna jest siła rażenia nowych Mistrzów z Gniezna.Czapki z głów przed takimi Asami jak Świder,Ułamek,i do tego jeszcze młodzież.Raczej nie mamy szans i może warto oddać walkower aby nie było wstydu.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FalubaZ80

Poważna jest siła rażenia nowych Mistrzów z Gniezna.Czapki z głów przed takimi Asami jak Świder,Ułamek,i do tego jeszcze młodzież.Raczej nie mamy szans i może warto oddać walkower aby nie było wstydu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)

ostatnia odpowiedź: 10 kwietnia 2013 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Patryk STAL

Raczej Gala, bo lisiecki raczej defektował i miał mało gazu mało brakowalo i by miał 3 defekt ale gonił stawke zeby zanotowac 0 a nie D xd. a gala w dwóch wyjazdach 1 oczko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Pierwsze koty za płoty, dobrze, że nasi się rozjeżdżają. Zastanawia mnie postawa Świderskiego, wczoraj słabo, dziś w Gorzowie blisko kompletu, jeżeli wykręci sporo punktów w sparingach z Toruniem to on...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kapsel SG

nie widziałem żadnej różnicy , cieniutko , Gała pkt. na defekcie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Pierwsze koty za płoty, dobrze, że nasi się rozjeżdżają. Zastanawia mnie postawa Świderskiego, wczoraj słabo, dziś w Gorzowie blisko kompletu, jeżeli wykręci sporo punktów w sparingach z Toruniem to on...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
BKSIK

Jak Hancock stawi sie jutro w wyznaczonym czasie czyli o 10.00 na Sportowej to rusza do Gorzowa, jesli jednak dojedzie pozniej to zostaje na miejscu i trenuje u nas na torze. Czyli jak sie uda to pojada prawie wszyscy bo zabraknie na pewno tylko Hansiora, ktory od 14.00 u nas bedzie trenowal p oczym zwinie sie na samolot bo w piatek znow Angliaa :p

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Ciekawe co jutro z Bydgoszczą też może być ciekawie jak przyjadą Buczek,Łoktaev,Kościecha bo Hancock wątpie

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Goldi

obyś Piotrek wrócił do formy;) nam niestety nie pomogles,ale mam nadzieje, ze Start na Tobie skorzysta;) pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Start_Gniezno

Pierwsze koty za płoty, dobrze, że nasi się rozjeżdżają. Zastanawia mnie postawa Świderskiego, wczoraj słabo, dziś w Gorzowie blisko kompletu, jeżeli wykręci sporo punktów w sparingach z Toruniem to on pewnie pojedzie z Falubazem. Jeżeli mamy wierzyć w utrzymanie, to potrzebujemy dobrej postawy wszystkich seniorów. Z całym szacunkiem dla Damiana Adamczaka, ale on nie ma doświadczenia na ekstraligowych torach i raczej to on będzie zawodnikiem oczekującym. Jeszcze do fanów z Gorzowa, którzy byli na sparingu mam pytanie: wiem, że nasi juniorzy jechali słabo, ale który z dwójki Gała-Lisiecki prezentował się lepiej?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)

ostatnia odpowiedź: 10 kwietnia 2013 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sympatyk Polonii

szczerze ja też wątpię by Hancock się zjawił,mimo że piszą że będzie,no pożyjemy zobaczymy,oby było bez kontuzji,i żadnych upadków a oby dwa zespoły były z siebie zadowolone:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Ciekawe co jutro z Bydgoszczą też może być ciekawie jak przyjadą Buczek,Łoktaev,Kościecha bo Hancock wątpie

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.