Zbigniew Suchecki dla SportoweFakty.pl: Będziemy dawać z siebie wszystko

autor: Joanna Wyrwoł | 2013-03-11, 10:12 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Sezon 2013 za pasem. Zawodnicy szlifują formę, by dobrze przygotować się do inauguracji rozgrywek. Nie inaczej jest w przypadku zawodnika Betardu Sparty Wrocław Zbigniewa Sucheckiego.

Jeszcze w grudniu wydawać się mogło, że Zbigniew Suchecki przedłuży kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk, jednak kiedy przymierzani do wrocławskiej ekipy polscy seniorzy znaleźli innych pracodawców on otrzymał propozycję z Wrocławia i tym samym związał się z drużyną z Dolnego Śląska. - Jestem bardzo zadowolony z takiego przebiegu sprawy. Mamy za sobą już dosyć spore przygotowania zimowe i myślę, że razem z drużyną przepracowaliśmy ten okres odpowiednio, także teraz we Wrocławiu nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwsze jazdy - mówi wrocławski zawodnik.

Obok Tomasza Jędrzejaka, Suchecki jest jedynym krajowym seniorem z dużym bagażem doświadczeń w drużynie wrocławskiej. Czy w związku z tym jest przygotowany na to, że młodsi koledzy będą zwracali się do niego z prośbą o udzielenie rad i wskazówek? – Jak najbardziej jestem na to przygotowany. Wszystkie obozy i spotkania treningowe we Wrocławiu miały na celu w dużej mierze to, żebyśmy się lepiej poznali i zintegrowali, jako drużyna. Myślę, że wszystko to będzie nam pomagało w trakcie sezonu zarówno na meczach jak i samych treningach. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze będę się starał pomóc w jakiejś kwestii, jeśli oczywiście będę mógł. Młodsi koledzy bez wątpienia mogą na mnie liczyć - dodaje Suchecki.

Oprócz ogólnego przygotowania do sezonu i ćwiczeń kondycyjnych wykonywanych na sali z pozostałymi wrocławskimi zawodnikami, Zbigniew Suchecki potrenował również indywidualnie. – Miałem dosyć rozbudowane przygotowania razem z drużyną. Ćwiczyliśmy z chłopakami od wtorku do piątku, natomiast pozostałe dni przeznaczałem na jazdę na crossie oraz różnego rodzaju zabiegi odnowy biologicznej. Według mnie wszystko idzie zgodnie z planem - informuje nasz rozmówca.

Zbigniew Suchecki liczy się z ciężkim sezonem


W światku żużlowym można słyszeć, że sezon 2013 będzie dla wrocławian wyjątkowo trudny i wymagający, a na koniec rozgrywek z ENEA Ekstraligą pożegnają się aż trzy drużyny. Aby utrzymać się w gronie najlepszych ekipa z Wrocławia musi zająć minimum siódme miejsce w tabeli. – Regulamin jest, jaki jest. Trzeba się do niego po prostu dostosować i nie chciałbym więcej tego komentować. Sezon na pewno nie będzie lekki i podejrzewam, że wszystkie drużyny tak naprawdę trochę się tego obawiają. My zawodnicy będziemy na pewno dawać z siebie wszystko i zawsze będziemy się starać wygrywać mecze. Będzie bardzo ciężko, ale jestem dobrej myśli. Zrobimy wszystko, aby ekstraliga została we Wrocławiu - zapewnia.

Od sezonu 2013 w sporcie żużlowym ma być wykorzystywany tytan. Zbigniew Suchecki do tych zmian podchodzi na spokojnie - Zbyt dużych rewolucji na razie nie poczyniłem. Natomiast jak to będzie w trakcie sezonu, zobaczymy. Ja osobiście nie byłem zwolennikiem wprowadzenia tego typu materiału. To wszystko będzie wciąż podnosić koszty, które już teraz są bardzo wysokie. Coraz trudniej jest z pozyskaniem nowych sponsorów i ogólnie z pieniędzmi, a przeprowadzenie takich działań jeszcze te koszty będzie podnosiło. Jeśli natomiast przepisy pozwalają na wprowadzanie tego typu rozwiązań, to trzeba je wypróbować. Przekonamy się jednak jak to w ostateczności będzie - kończy nasz rozmówca.

Polub Żużel na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Rafix95

A Ty kurna Nostradamus jesteś ? Może Ty z ligi zlecisz -.-

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

jak to wszyscy sie genialnie przygotowuja, a w sezonie totalna kicha....za wysokie progi.....wrocek leci , a poza wrockiem gniezno a o trzecie premiowane miejsce beda walczyc, gorzow, bydzia i Rzeszow

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
unia tarnow

ekspert powiedział na którym miejscu skończycie wiec martw cie sie byście nie spadli!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

jak to wszyscy sie genialnie przygotowuja, a w sezonie totalna kicha....za wysokie progi.....wrocek leci , a poza wrockiem gniezno a o trzecie premiowane miejsce beda walczyc, gorzow, bydzia i Rzeszow

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.