Janowski zwycięzcą piątego finału IMŚJ
Maciej Janowski okazał się najlepszym żużlowcem piątej finałowej odsłony walki o IMŚJ, która odbyła się na torze w Pardubicach. Na podium znaleźli się także Michael Jepsen Jensen i Aleksandr Łoktajew.
"Magic" był jedynym reprezentantem Polski, który wystartował w tych zawodach, zważywszy na fakt, że pozostała szóstka biało-czerwonych leczy kontuzje. 21-latek zrekompensował jednak w najlepszy z możliwych sposobów absencję rodaków i zwyciężył w sobotniej rywalizacji, zmniejszając o jedno "oczko" stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Michaela Jepsena Jensen.
"MJJ" z dorobkiem 13 punktów uplasował się na drugiej lokacie po tym, jak pokonał w biegu dodatkowym Aleksandra Łoktajewa. To właśnie reprezentant Ukrainy był największym zaskoczeniem in plus zmagań w Pardubicach. "Sasza" bowiem jako jedyny zawodnik znalazł receptę na Macieja Janowskiego i ponadto w przekroju całych zawodów prezentował się imponująco.
Czwarte miejsce przypadło Mikkelowi B. Jensenowi, zdobywcy 11 punktów. Utalentowany jeździec z kraju Hamleta wyprzedził w ogólnej punktacji nieobecnego Przemysława Pawlickiego i zajmuje aktualnie trzecią pozycję.
Walka o tytuł juniorskiego czempionatu globu rozstrzygnie się podczas dwóch turniejów w argentyńskim Bahia Blanca, które zaplanowane są odpowiednio na 3 i 10 listopada.
Wyniki:
1. Maciej Janowski (Polska) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 13+3 (3,3,1,3,3)
3. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 13+2 (2,3,3,3,2)
4. Mikkel Bech Jensen (Dania) - 11 (3,2,2,3,1)
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 9 (2,t,3,1,3)
6. Pontus Aspgren (Szwecja) - 8 (0,3,2,0, 3)
7. Nicklas Porsing (Dania) - 8 (3,1,2,0,2)
8. Nikolaj Busk Jakobsen (Dania) - 7 (2,1,1,2,1)
9. Dakota North (Australia) - 6 (0,0,1,3,2)
10. Mikkel Michelsen (Dania) - 6 (1,2,3,d,w)
11. Eduard Krcmar (Czechy) - 6 (0,1,2,1,2)
12. Sam Masters (Australia) - 5 (1,2,0,1,1)
13. Vaclav Milik (Czechy) - 5 (1,1,1,2,w)
14. Zdenek Holub (Czechy) - 4 (2,2,0,0,0)
15. Jan Holub (Czechy) - 3 (1,0,0,2,0)
16. Roman Cejka (Czechy) - 2 (0,d,0,1,1)
Bieg po biegu:
1. Michael Jepsen Jensen, Łoktajew, Michelsen, North
2. Janowski, Zdenek Holub, Jan Holub, Aspgren
3. Mikkel Bech Jensen, Jakobsen, Milik, Krcmar
4. Porsing, Lebiediew, Masters, Cejka
5. Łoktajew, Masters, Milik, Jan Holub
6. Aspgren, Mikkel Bech Jensen, Porsing, North
7. Janowski, Michelsen, Jakobsen, Lebiediew (t)
8. Michael Jepsen Jensen, Zdenek Holub, Krcmar, Cejka (d/4)
9. Łoktajew, Aspgren, Jakobsen, Cejka
10. Lebiediew, Krcmar, North, Jan Holub
11. Michelsen, Porsing, Milik, Zdenek Holub
12. Janowski, Mikkel Bech Jensen, Michael Jepsen Jensen, Masters
13. Łoktajew, Janowski, Krcmar, Porsing
14. North, Jakobsen, Masters, Zdenek Holub
15. Mikkel Bech Jensen, Jan Holub, Cejka, Michelsen (d/1)
16. Michael Jepsen Jensen, Milik, Lebiediew, Aspgren
17. Lebiediew, Łoktajew, Mikkel Bech Jensen, Zdenek Holub
18. Janowski, North, Cejka, Milik (w)
19. Aspgren, Krcmar, Masters, Michelsen (u/w)
20. Michael Jepsen Jensen, Porsing, Jakobsen, Jan Holub
Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
Michael Jepsen Jensen, Łoktajew
Klasyfikacja generalna SGP2
M | Zawodnik | Kraj | Pkt |
---|---|---|---|
1. | Mateusz Cierniak #842 | Polska | 49 |
2. | Damian Ratajczak #523 | Polska | 45 |
3. | Bartłomiej Kowalski #302 | Polska | 42 |
4. | Keynan Rew #27 | Australia | 41 |
5. | Casper Henriksson #43 | Szwecja | 33 |
6. | Mathias Pollestad #999 | Norwegia | 29 |
7. | Philip Hellstroem-Baengs #243 | Szwecja | 27 |
8. | Emil Breum #161 | Dania | 26 |
9. | Norick Bloedorn #33 | Niemcy | 21 |
10. | Francis Gusts #140 | Łotwa | 20 |
11. | Nicolai Heiselberg #63 | Dania | 18 |
12. | William Drejer #17 | Dania | 16 |
13. | Esben Hjerrild #94 | Dania | 13 |
14. | Gustav Grahn #118 | Szwecja | 12 |
15. | Anders Rowe #111 | Wielka Brytania | 9 |
16. | Petr Chlupac #44 | Czechy | 8 |
17. | Anże Grmek #226 | Słowenia | 7 |
18. | Oskar Paluch #16 | Polska | 7 |
19. | Bastian Pedersen #18 | Dania | 6 |
20. | Jesper Knudsen #16 | Dania | 5 |
21. | Daniel Klima #16 | Czechy | 4 |
22. | Nazar Parnicki #785 | Ukraina | 0 |
23. | Jaroslav Vanicek #17 | Czechy | 0 |
Terminarz IMŚJ:
29 kwietnia - 1. Runda Kwalifikacyjna w Neustadt Donau
19 maja - 2. Runda Kwalifikacyjna w Gorican
19 maja - 3. Runda Kwalifikacyjna w Randers
19 maja - 4. Runda Kwalifikacyjna w Blijham
2 czerwca - 1. Półfinał w Terenzano
2 czerwca - 2. Półfinał w Czerwonogradzie
21 lipca - 1. Finał w Lonigo
4 sierpnia - 2. Finał w Lendavie
17 sierpnia - 3. Finał w Coventry
15 września - 4. Finał w Tarnowie
13 października - 5. Finał w Pardubicach
3 listopada - 6. Finał w Bahia Blanca
10 listopada - 7. Finał w Bahia Blanca
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>