Pewna wygrana Gomólskiego

autor: Damian Gapiński | 2008-08-21, 19:41 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Adrian Gomólski (Intar Lazur Ostrów) z kopletem punktów wygrał półfinał Srebrnego Kasku rozegrany w Opolu. Niespodzianką jest dopiero dziewiąte miejsce Grzegorza Zengota (ZKŻ Zielona Góra).

W pierwszych trzech wyścigach kolejność była ustalana już po starcie. W czwartej gonitwie na pierwszym łuku Dawid Lampart i Emil Idziorek sczepili się motorami i upadli na tor. Jednak po chwili obaj wstali o własnych siłach. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Marcin Jędrzejewski, lecz na dystansie wyprzedził go Lampart i to rzeszowianin zapisał na swoim koncie trzy punkty.

W szóstym biegu ładną akcją po starcie popisał się późniejszy triumfator imprezy. Adrian Gomólski początkowo był na końcu stawki. Jednak rywale wynieśli się na za bardzo na zewnętrzną, a ostrowski junior ściął do krawężnika i wysforował się na czoło stawki. W następnej odsłonie Sławomir Musielak dotknął taśmy. W powtórce zastąpił go Piotr Dziatkowiak, który po starcie był drugi, jednak dał się wyprzedzić Grzegorzowi Zengocie. W dziewiątym biegu początkowo na czele stawki znajdował się Patryk Dudek. Ostatecznie zielonogórski junior ukończył bieg na ostatniej pozycji. Wpierw wyprzedził go Adrian Gomólski, następnie uczynił to Sławomir Musielak. Na ostatnim okrążeniu na drugim łuku zawodnik zanotował uślizg co wykorzystał Rafał Fleger. W piętnastym wyścigu zgromadzeni kibice mogli podziwiać niemałe umiejętności Patryka Dudka, który śmiałym atakiem wyprzedził Roberta Kasprzaka i wywalczył jedyną tego dnia trójkę. Również kawałek dobrego speedwaya pokazał Przemysław Pawlicki, który w dziewiętnastym wyścigu na drugim okrążeniu minął Sławomira Dąbrowskiego.

Po dwudziestu regulaminowych biegach okazało się, że dwóch zawodników Szymon Kiełbasa i Grzegorz Zengota mają po osiem punktów i trzeba rozegrać bieg dodatkowy. Po starcie na pierwszym łuku doszło do kontaktu między oboma jeźdźcami skutkiem czego był upadek Szymona Kiełbasy. Sędzia winnym spowodowania upadku uznał zielonogórzanina. Zaraz po ogłoszeniu decyzji Grzegorz Zengota rozmawiał jeszcze telefonicznie z sędzią, jednak ten decyzji nie zmienił.

W półfinale było wiele emocji, także tych niezwiązanych z walką na torze. Przed szesnastym biegiem w parkingu maszyn zaczął palić się motor Marcela Kajzera. Na szczęście w porę odsunięto pojemnik z metanolem, co zapobiegło groźnym wydarzeniom.

Za niespodziankę na pewno można uznać brak awansu Grzegorza Zengoty. Dobrze na opolskim owalu radził sobie Przemysław Pawlicki, dla którego był to pierwszy start na tym torze. Do finału awansował także reprezentant miejscowych Rafał Fleger, co niewątpliwie ucieszyło opolskich fanów.

Klasyfikacja końcowa:
1. Adrian Gomólski (Intar Lazur Ostrów) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Dawid Lampart (Marma Polskie Folie Rzeszów) - 12 (3,2,3,1,3)
3. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) - 12 (2,3,2,2,3)
4. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno) - 11 (3,3,3,0,2)
5. Rafał Fleger (Kolejarz Opole) - 10 (2,3,1,2,2)
6. Daniel Pytel (PSŻ Milion Team Poznań) - 9 (3,2,2,1,1)
7. Sławomir Musielak (Start Gniezno) - 9 (2,t,2,3,2)
8. Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów) - 8+3 (1,1,1,2,3)
---------------------------------------------------------------
9. Grzegorz Zengota (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) - 8+w (2,2,1,3,d)
10. Robert Kasprzak (Unia Leszno) - 7 (1,d,3,2,1)
11. Patryk Dudek (ZKŻ Zielona Góra) - 6 (1,1,0,3,1)
12. Emil Idziorek (Intar Lazur Ostrów) - 3 (0,2,0,1,0)
13. Janusz Baniak (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) - 3 (1,1,0,1,0)
14. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawicz) - 2 (0,0,2,0,-)
15. Sławomir Dąbrowski (Kolejarz Opole) - 2 (0,0,1,0,1)
16. Maciej Fajfer (Start Gniezno) - 0 (d,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Pytel, Fleger, Kiełbasa, Dąbrowski
2. Gomólski, Zengota, Baniak, Fajfer (d3)
3. Pawlicki, Musielak, Kasprzak, Kajzer
4. Lampart, Jędrzejewski, Dudek, Idziorek
5. Fleger, Idziorek, Baniak, Kajzer
6. Gomólski, Lampart, Kiełbasa, Kasprzak (d3)
7. Jędrzejewski, Zengota, Dziatkowiak, Dąbrowski, Musielak (t)
8. Pawlicki, Pytel, Dudek, Fajfer
9. Gomólski, Musielak, Fleger, Dudek
10. Pawlicki, Jędrzejewski, Kiełbasa, Baniak
11. Lampart, Kajzer, Dąbrowski, Fajfer
12. Kasprzak, Pytel, Zengota, Idziorek
13. Zengota, Fleger, Lampart, Pawlicki
14. Musielak, Kiełbasa, Idziorek, Fajfer
15. Dudek, Kasprzak, Baniak, Dąbrowski
16. Gomólski, Jędrzejewski, Pytel, Kajzer
17. Jędrzejewski, Fleger, Kasprzak, Fajfer
18. Kiełbasa, Dziatkowiak, Dudek, Zengota (d1
19. Gomólski, Pawlicki, Dąbrowski, Idziorek
20. Lampart, Musielak, Pytel, Baniak

21. W biegu dodatkowym doszło do upadku Zengoty i Kiełbasy. Sędzia winnym spowodowania przerwania biegu uznał Zengotę.

Polub Żużel na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
ania

Gratulacje dla Sławka Musielaka i Przemka Pawlickiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Miś Panda i spółka

Adik górą !!! i pokazał wczoraj że we wtorek to był po prostu wypadek przy pracy! Gratulujemy awansu:) 3mamy kciuki:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do armando

na początku postu pogratulowałem Jędrzejewskiemu ,że po słabszym okresie jazdy powoli odbudowuje forme ,wszak jest obroncą srebnego kasku,potem odniosłem sie do Gómólskiego któremu też pogratulowałem i posmiałem sie troche z zakompleksionych serków moralnych mistrzów Polski,którzy zrobili z Adriana moralnego mistrza Polski ,jestem ciekaw co jeszcze wymislicie by sie wywyższyc i udowodnic za wszelką cene wyższosc nad innymi,co do wyzwisk to zostawie bez komentarza-gacek

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Grzegorz

że Zengota odpadł to żadna niespodzianka ;);););D, ale żeby mistrz Kasprzak zwany Robertem również odpadł? to już szok ;)........widzę, że stary Gomólski w końcu cokolwiek wygrał

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
armando

gacek - za to 'odbudowany' siopek wykosi elytę hahaha. po co sie chłopie odnosisz do jakichs wpisów sprzed kilku dni? wygrał gomóła - to pisze o jędrzejewskim, gdyby gomóła odpadł a siopek by wygrał - pisałbys o gomolskim. palantunio

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kefir G-W

Tak Tak ADIK wywiozł Zengote bardzo ładnie.No lecz kazdy chyba musi miec malą PAUZE.Zengota sie pozbiera i pojedzie SWOJE.:) A co do Adriana Szewczykowskiego...to gratulacje,uwazam ze Forma ADIKa rosnie i oby tak dalej.Narazie nie ma co głosno mowic o sensacjach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kmo

Brawo ADI!! Jesteś w świetnej formie, oby tak dalej!!
Trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą na dobre i na złe, pamiętaj!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kom pablo

adrian pokazal wszystkim kto jest najlepszym juniorem w kraju i to nie jednodniowym (mimp) brawo adi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do tego ponizej

koles, na dmsj z holderem wygral nawet kasprzak wiec nie gadaj tu glupot;) walneli mu wszyscy Gomola, Janowski, Kasprzak. slaby jest holder.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
tomek

Myślę że polscy młodzieżowcy mają wystarczającą ilość startów w różnych zawodach rangi młodzieżowej i nie jest tak jak Robert Kasprzak mówi że zagraniczni młodzieżowcy odbierają Polakom możliwość podnoszenia swoich umiejętności.
Bo ukończenie biegu 30-40 metrów na ostatniej pozycji za Crumpem, Sulliwanem czy Petersenem napewno nie podniesie poziomu. Przemek Pawlicki w pierwszym roku startów kwalifikuje się niemal do wszystkich finałów, i to jest fenomen tego Młodziaka .
Panie Robercie może czas zrezygnować i przenieś się do parkingu by wspomóc Ojca w przygotowaniu sprzętu Krzysztofa . Jak śpiewa legendarny zespół Perfect..."Trzeba Wiedzieć Kiedy ze Sceny Zejść- Niepokonanym...."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
pik

jest kasa jest wynik trafil do dobrego klubu i inwestuiom brawo dobrze ze nietrafiles do gkm bo tam by skonczyl kariere utych dziadow

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
corthKM

Na szczęście już niedługo rok szkolny Gacek pójdzie do szkoły Adrian Gratulacje oby tak dalej:-).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kylo_zg

patryczek kssg a gdzie ten twój adrianek był wczoraj heee? chyba na wycieczkę sobie pojechał do Rybnika......

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
dsacds

kurcze o czym WY w ogole rozmawiacie nasi junioiryz to i tak dtruga liga nie dorastaja talentem i sprzetowo sajfutdinovi pavlicowi czy batchlorowi przykre ale prawdziwe wszytskie pieniadze stawiam ze w FIMSJ ani w jednym biegu zaden z Polakow nie ugryzie emila czy Holdera z gory im 3 mozna wpisywac

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
mloda

Adi brawo i oby tak dalej!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
patryczek kssg

haha zengota zobaczcie na szewczykowskiego on dostal sie dalej a zengi nie zengota wielki kadrowicz reprezentacji polski haha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
MłodyLeszno

Do dmp: zacznij się leczyć bo jest tragicznie...zyjesz w swoich kopleksach i frustracji (moze zmien prace lub psychologa bo przyjaciol raczej nie masz chyba ze twojego pokroju) zuzel to sport a sport to zwyciestwa i porazki...nikt nie wygrywa zawsze i nikt zawsze nie przegrywa...moze i Pawlicki przegral z Flegertem ale Zengota z Nim wygrał..a awansu nie uzyskał...piszesz tak jakbyś był lepszy od Rafała...a nie jesteś i możesz jedynie prosić Go o autograf to może dostaniesz:P P.s.Fleger objechał Kiełbasę, który objechał Balińskiego, który w zeszłym roku w DPS objechał Adamsa który w tym roku w Lesznie i Malilli objechał wszystkich...idąc twoim drurnym tokiem myślenia wszyscy żużlowcy powinni skończyć karierę!!!Bo to wstyd przegrać!!!I jeszcze jedno nie wiem po co twoja druzyna jeszcze jezdzi przeciez to Unia Leszno jest mistrzem Polski

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
row

DMP ty że ci tak ryja nie pokrzywiło po tym co piszesz! Jak już to nie Flegertem tylko Flegerem!! A po drugie ty myślisz że ten mały Pawlicki jest lepszy od Rafała? To ja widze ze ty na zuzlu sie nie znasz :) pozdro :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Basia

no to macie swojego "mistrza" Pytela buahahahahaha Porażka (celowo z dużej litery)Adi gratulacje!! i pozdrowionka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Obiektywny22

Przecież każdy jest tylko człowiekiem ... wiadomo że Zengota i każdy inny może mieć gorszy dzień taki sport ... tak samo jak Gomólski w MIMP teraz Zengi miał gorszy dzień trudno nie udało się ktoś niestety musiał odpaść ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do "do Czaja Gniezno"

Fajfer zawsze byl slaby wiec jego wystep nie zaskoczyl nikogo tak to juz jest jak tatus na sile robi z syna zuzlowca :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
GKS

1. Maciej Janowski (Atlas Wrocław) - (3,3,3,3,3) 15 Wygral wczoraj zloty medal dzis radiomagnetofon a pozniej kask wygra!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
edit

brawo adrian!!!!!!!!!! gniezno z Tobą! pamiętaj:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do chris

Pytle i inni sa na podium mistrzostw Polski z medalami w rekach!!!A Gomola za dzisiejsze zwyciestwo radiomagnetofon dostal wiec twoje kometarze sa bez sensu tak jak wiekszosci ostrowskich dzieciakow,o zuzlu nie macie zadnego pojecia i zyjecie w swoim swiecie a cala Polska ma z was niezla polewe!W tym sezonie bedziecie klubem ktory moralnie awansowal do extraligi!!!buhahahaha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kaka

Chciałbym powiedzieć co niektórym że klasa zawodnika to nie jednorazowy wyczyn tylko stała predyspozycja w różnych warunkach to że defekt na 1mcu i sędzia przyczynili się do niepowodzenia G.Z.wcale nie znaczy że nie jest on dobrym zawodnikiem bo wygrywa on biegi z prawdziwymi mistrzami tego rzemiosła,tak że szanowni prześmiewcy trochę powagi nie zaszkodzi.Gomólski,Janowski,Pawlicki,to też talenciki i też nie zawsze im wychodzi jak by sobie mogli życzyć

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
bullet

lol... przyznam szczerze, ze dawno juz nie czytalem tylu idiotycznych komentarzy.

co do Zengiego to warto zaznaczyc, ze w ostatnim starcie mial defekt na prowadzeniu... szkoda...Adikowi gratuluje pieknego kompleciku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
38

brawo Siopek oby tak dalej a jest szansa na obrone tytułu ,co do Gómólskego to nie sztuką jest wygrywac eleminacje tylko finały a kibice z Ostrowa to nie wiedzą chyba co sie dzieje i myslą ,że to był finał,zresztą srebny kask to nie tytuł mistrza Polski,także spokojnie sery bo wam żyłka w d..ie pęknie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
STARY OSTR.

Zgodzę się z wypowiedzią obserwatora. Widać, że ukształtowała się czołówka młodych i zdolnych następców Golloba i z tego należy się cieszyć. A na wynik ma wpływ kilka czynników. jednym z nich jest dyspozycja dnia. No i trochę szczęścia zawsze jest wskazane mieć.;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ksyk gniezno

pokazuje to się w finale a nie w zawodach gdzie wystarczy być ósmym aby osiągnąć to samo co zwycięzca. zimna głowa to pojęcie o którym Gomólscy nie słyszeli i czego im brakuje aby być najlepszym mimo to szanuje Adiego jako zawodnika jest dobry skubany
fajfer skończ karierę albo oddaj plastron z piastowskim orłem bo wstyd przynosisz i to nie wyjątkowo a każdorazowo niestety

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Mario Bambasten

Brawo Adik...!!!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
chris

... i gdzie są te pytle i inni niby z pierwszej trójki IMPJ...??? Adrian jest moralnym mistrzem Polski juniorów i najlepszym, najrówniej jeżdżącym juniorem w Polsce... szacun dla Adika

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
gacek

tak naprawde chciałbym pogratulowac Siopkowi widac ,że wraca do formy ,3 miejsce spokojny awans ,może w finale obroni tytuł z przed roku,co do Gómólskiego to pewno zostanie jako senior w 1 lidze bo wątpie by ktos ryzykował i go zatrudniał na pozycji seniorskiej w ekstralidze,wszystkie te wpisy ,że jest moralnym mistrzem Polski to bzdura ,bo niby z jakiej racji,był 5 i nic już tego nie zmieni

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Kmo fan

Gomólski pokazał jaki jest dobry , i to on powinien zostać MIMP!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kit

haha Zengota i Kasprzak nie weszli do finału wstyd

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
chris

... i gdzie są te pytle i inni niby z pierwszej trójki IMPJ...??? Adrian jest moralnym mistrzem Polski juniorów i najlepszym, najrówniej jeżdżącym juniorem w Polsce... szacun dla Adika

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
dmp

wielki pawlicki przegral z......FLEGERTEM !!!!!!!!!!!!!!! ale wstyd.kasprzak dno jak i brat.cos unia znowu cienka .hahahahahaha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ostrowiak

Adrian pokazał wszystkim miejsce w szeregu. Szkoda ze intar ma tylko jednego klasowego juniora....potem długo nic i piasek z idziorkiem na rownym poziomie a dalej czarna otchłań... Sroka, Szóstak....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
MartaKMO

No i moje gratulacje Adrian :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
PSŻ

Gratulacje dla Daniela za awans do finału. Potwierdza ze jest w tym sezonie dobrej formie i moze duzo namieszac podczas miedzynarodowych zawodow w Holsted ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
mikej

Gomólski 15 - dziękuję, nie mam więcej pytań.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
obserwator

a sie uczepiliście tego Pytla!!! to jest sport i raz on jest drugi,a Adrian 5 a za chwile odwrotnie!!! to dlaczego np Gollob raz jest perwszy a raz 7? a zobaczymy w przyszłym sezonie co bedzie z Adrianem i w jakim klubie wyląduje, bo wydaje mi się że bedzie to raczej ekstraliga tylko jaki klub ale pożyjemy to zobaczymy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ostrowiak

Adrian pokazał wszystkim miejsce w szeregu. Szkoda ze intar ma tylko jednego klasowego juniora....potem długo nic i piasek z idziorkiem na rownym poziomie a dalej czarna otchłań... Sroka, Szóstak....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
rider

Całe szczęście,że kadre powołuje Pan Marek, a nie co niektórzy wypowiadający się na tym forum!Pozdrawiam normalnych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Lilly

Brawo Adi oby tak dalej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
grand

Gratulacje dla Zengoty pojechałeś jak mistrz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Fan Krzycha! Unia!

Lobelt. Cooo? II liga!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kmo kmo.

Adi jest najlepszy i koniec kropka ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
edi

Zengota wyraźnie przegrał start i widząc, że Kiełbasa go założy przedłużył prostą. Doszło do kontaktu i tarnowianin zanotował uślizg. Moim zdaniem wykluczenie jak najbardziej słuszne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
chris

... i gdzie są te pytle i inni niby z pierwszej trójki IMPJ...??? Adrian jest moralnym mistrzem Polski juniorów i najlepszym, najrówniej jeżdżącym juniorem w Polsce... szacun dla Adika

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
greg Ozimek

w biegu dodatkowym Zengota stał za blisko krawężnika,wystartowali równo i składając się za mocno wjechał w Kiełbase,który upadł,tylko on upadł,sędzia gdyby się uparł mógłby powtórzyć bieg ,ale jednak za mocno w niego wjechał,decyzja sprawiedliwa,brawo dla Pawlickiego !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)