Gorszące reality show w Gorzowie!

Po niemal godzinie gorszących scen w parkingu stadionu w Gorzowie sędzia Marek Wojaczek zdecydował się na przerwanie spotkania Stal z Falubazem.

Łukasz Czechowski

Informacja o śmierci Lee Richardsona została podana na stadionie w Gorzowie po siódmym biegu. Kibice przyjęli ją grobową ciszą. Sędzia Marek Wojaczek udał się na naradę do parkingu. Po kilku minutach rozmowy z zawodnikami zdecydowano o oddaniu Brytyjczykowi hołdu minutą ciszy i kontynuowaniu zawodów. Piotr Protasiewicz w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport przyznał jednak, że w tej chwili w głowie nie ma myśli o ściganiu się na torze. Oburzeni taką decyzją komentatorzy Rafał Darżynkiewicz i Krzysztof Cegielski zdecydowali się na przerwania komentowania.

W biegu nr 9 Jonas Davidsson zjechał z toru od razu po starcie, a Rune Holta przejechał cztery okrążenia bardzo asekuracyjnie. Podobnie w kolejnym wyścigu zachowali się Piotr Protasiewicz i Adam Strzelec.

Później w parkingu nastąpiły wydarzenia, które nie powinny mieć miejsca i które otwarcie należy nazwać skandalem! Zawodnicy Falubazu wyraźnie nie chcieli jechać w kolejnych wyścigach i podjęli decyzję, że do kolejnych biegów nie wyjadą. Kibice z Zielonej Góry opuścili stadion. Prezes klubu Robert Dowhan poparł swoich żużlowców, po kilkunastu minutach został wyproszony z parkingu.

Przez kolejne pół godziny w parkingu trwały nerwowe narady, rozmowy z sędzią, padały niecenzuralne słowa... Marek Wojaczek udał się do parkingu, gdzie odbył kolejną nerwową rozmowę z kierownikiem Falubazu Piotrem Kuźniakiem zarzucając mu chęć oszukania go. Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że jeden z członków zespołu Falubazu przyznał, że zawodnicy tej drużyny nie będą wyjeżdżać, bo... mają problemy sprzętowe. Wojaczek zagroził kierownictwu zespołu odebraniem licencji.

Sędzia udał się na stronę i prawdopodobnie rozmawiał z osobami decyzyjnymi w ENEA Ekstralidze i GKSŻ. W tym czasie do ekipy gości podszedł Tomasz Gollob i zaproponował, by nie wyjeżdżać do kolejnych biegów, które zakończą się  w związku z tym wynikiem 0:0.

Marek Wojaczek wreszcie jednak podjął decyzję o przerwaniu meczu. Weryfikacja wyniku i ewentualne dalsze kroku mają być podjęte przez władze ligi w późniejszym terminie.

Widzom TVP Sport, która transmitowała na żywo całe zamieszanie w parkingu, został zafundowany żenujący spektakl, gorszące reality show. Wszystko w cieniu ogromnej tragedii jaka dotknęła żużlowy świat.