Trzygodzinny maraton - relacja z meczu Kaskad Równe - Lubawa Litex Ostrów Wlkp.

Zespół Lubawy Litexu Ostrów Wielkopolski przegrał trzy ostatnie mecze wyjazdowe i jechał do Równem z zamiarem przerwania złej passy.

Dawid Bilski

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy pewnie wygrali dwa pierwsze wyścigi w podwójnych rozmiarach.

Zawody obfitowały w dużą ilość upadków na torze. Do tego dochodziły przerwy na równanie toru co 2-3 wyścigi co spowodowało, że pojedynek trwał aż 3 godziny. W pierwszej fazie z nawierzchnią zapoznawali się Kirył Cukanow, Aleksiej Charczenko i Krzysztof Pecyna.

Ten ostatni upadł w gonitwie numer 5 kiedy jechał za prowadzącym Mariuszem Staszewskim. Pecyna zahaczył o dmuchanę bandę i został wykluczony. W powtórce gospodarze zanotowali pierwsze biegowe zwycięstwo.

Zawodnicy wicelidera II ligi szybko jednak odpowiedzieli zespołowi Kaskadu i po kolejnych trzech biegach wygrywali już 30:18. Przewaga podopiecznych Jana Grabowskiego mogła być jeszcze wyższa o 2 "oczka", ale w ósmej gonitwie Tomasz Rempała atakiem na ostatnim okrążeniu rozdzielił prowadzacą parę Lubawy Litexu Staszewski-Pecyna.

Wydawać się mogło, że od tego momentu goście będą kontrolowali przebieg spotkania. W biegu nr 9 Rempała dał dobrą zmianę taktyczną i zwyciężył razem z Piotrem Świstem nad Witalijem Biełousowem. Było to drugie podejście do tego wyścigu. W pierwszym upadek zanotował Władimir Borodullin, który został wykluczony z powtórki. Rosjanin długo nie opuszczał karetki i więcej na torze w niedzielne popołudnie już się nie pojawił. Pierwsze diagnozy na szczęście mówiły tylko o jego potłuczeniach.

W trzy osobowej obsadzie zakończyła się także gonitwa jedenasta. Ukraiński zespół po raz drugi wykorzystał osłabienie przyjezdnych i wygrał podwójnie bo za upadek wykluczony został Aleksiej Charczenko. Miejscowi poszli za ciosem i wygrywając wyścig nr 12 w stosunku 4:2 mieli już tylko dwa punkty straty do ostrowskiej drużyny.

Przed biegami nominowanymi gościom udało się nadrobić dwa "oczka". Po remisowej gonitwie czternastej był wynik 44:40 dla Lubawy Litexu i losach meczu decydował ostatni wyścig. W nim na prowadzeniu znajdowała się para Tomasz Rempała - Stanisław Burza. Jednak ten drugi na dystansie zanotował upadek i rywalizacja została przerwana. Arbiter Zdzisław Fyda wykluczył jego sprawcę. W powtórce osamotniony Rempała nie mając szans w pojedynkę na odwrócenie losów meczu poległ z duetem Lubawy Litexu.

Całe spotkanie zakończyło się wygraną ostrowskiej drużyny 49:41 i zrobiła kolejny krok ku awansowi na zaplecze ekstraligi.