Dotrzymali kroku do piątego biegu - relacja z meczu Lubawa Litex Ostrów Wlkp. - Speedway Wanda Kraków

Po blisko dwóch miesiącach na twarzach wicelidera tabeli II ligi znów zagościł uśmiech. Zespół Lubawy Litexu Ostrów Wielkopolski na własnym torze wysoko pokonał Speedway Wandę Kraków.

Dawid Bilski

Oba zespoły nie wystąpiły w swoich wcześniej awizowanych zestawieniach. W Lubawie Litex zabrakło przeziębionego Mariusza Węgrzyka, a goście zawitali do Ostrowa Wielkopolskiego bez swojego lidera Madsa Korneliussena. Pojawił się za to debiutujący szwedzki młodzieżowiec Mathias Thoernblom.

Niedzielny pojedynek miał wyrównany przebieg tylko w jego początkowej fazie. Miejscowi przegrywali moment startowy, dzięki czemu skazywani na pożarcie rywale dowieźli kilka "oczek". Wpadkę zanotował między innymi Adrian Gomólski, który w trzeciej gonitwie dnia przyjechał do mety na końcu stawki. Po pięciu wyścigach gospodarze prowadzili 17:13. Gonitwy od szóstej do czternastej kończyły się wygranymi podopiecznych Jana Grabowskiego w podwójnych rozmiarach lub 4:2.

Serię porażek gości w biegu numer 15 przerwał dopiero Sławomir Pyszny. Rybniczanin wywalczył dla Wandy jedyne indywidualne zwycięstwo w niedzielne popołudnie. Mimo różnicy klasy ostrowscy kibice mogli być usatysfakcjonowani z widowiska, bo zaobserwowali trochę walki na torze. -Zwycięstwo nas bardzo cieszy, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że zespół z Krakowa nie przyjechał w najmocniejszym składzie - powiedział szkoleniowiec gospodarzy.

Zespół Lubawy Litex przerwał pasmo trzech porażek z rzędu. Czy na dłużej powróci na zwycięską drogę przekonamy się za tydzień. Ostrowian czeka trudny wyjazdowy mecz z Kaskadem Równe. Wanda Kraków natomiast przegrała piąte kolejne spotkanie.