Lindbaeck po GP Szwecji: Cudownie jest być znów na szczycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck
Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck

Antonio Lindbaeck podczas sobotniej Grand Prix Szwecji w Goeteborgu sprawił swoim kibicom sporą niespodziankę. W przerwanych po czterech seriach startów zawodach na Ullevi 26-letni Szwed wywalczył 9 punktów i uplasował się na trzecim miejscu.

Reprezentant Trzech Koron mógł nawet stanąć na najwyższym stopniu podium, ale w swoim ostatnim wyścigu zanotował upadek na trzeciej pozycji. - Cudownie jest być znów na szczycie. Wreszcie zdołaliśmy znaleźć odpowiednie ustawienia pod nowe tłumiki i teraz jestem o wiele szybszy niż wcześniej - powiedział Lindbaeck, który w pierwszym turnieju tegorocznej serii w Lesznie zdołał wywalczyć zaledwie jedno oczko.

Zmagań w Goeteborgu nie udało się dokończyć ze względu na obfite opady deszczu, które sprawiły, że nawierzchnia toru była w fatalnym stanie. - Szkoda, że padało aż tak mocno, ponieważ tor był znakomicie przygotowany, a ludzie, którzy przy nim pracowali, wykonali świetną pracę. Każdy chciał odjechać te zawody do końca, ale niestety nie było takiej możliwości - dodał urodzony w Brazylii "Toninho".

Antonio Lindbaeck po dwóch odsłonach GP 2011 z 10 oczkami na koncie zajmuje czternaste miejsce w klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw świata. Do liderującego Tomasza Golloba 26-latek traci 14 punktów. Następny turniej cyklu odbędzie się 28 maja w Pradze.