Polskie media o sukcesie Golloba: Czekanie się skończyło

Tomasz Gollob zapewnił sobie w sobotę pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. O sukcesie "Chudego" informują wszystkie polskie media. Wiadomości sportowe zaczynają się w końcu od informacji żużlowych!

Rafał Malinowski

Rzeczpospolita (rp.pl): Czekanie się skończyło

Tomasz Gollob wreszcie jest mistrzem świata. Sukces świętował po efektownym zwycięstwie w Grand Prix Włoch w Terenzano.

Dziennik (dziennik.pl): Tomasz Gollob żużlowym mistrzem świata

To był wielki wieczór polskiego żużla. Najpierw Sebastian Ułamek został mistrzem Europy, a potem, we wspaniałym stylu, tytuł mistrza świata wreszcie zdobył Tomasz Gollob. Triumf zapewnił sobie jeszcze przed finałem - zdecydował wyścig, w którym Jarosław Hampel stracił punkty.

Super Express (se.pl): Gollob mistrzem świata - wygrał GP Włoch i zapewnił sobie tytuł!

Tomasz Gollob jest mistrzem świata! Polak wygrał GP Włoch na żużlu i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix. We włoskim Terenzano Polak nie musiał wygrać, ale chciał efektownie przypieczętować pierwszy w życiu mistrzowski tytuł i nie dał konkurentom szans.

Fakt (efakt.pl): Gollob mistrzem świata!

Nareszcie! Polscy kibice żużla czekali na tę chwilę 37 lat! Tyle czasu upłynęło odkąd Jerzy Szczakiel zdobył jedyny złoty medal indywidualnych mistrzostw świata na żużlu dla Polski. Jedyny do dziś, bo 25 września 2010 roku królem światowego żużla został drugi Polak - Tomasz Gollob!

Gazeta Pomorska (pomorska.pl): Bydgoszczanin Tomasz Gollob mistrzem świata na żużlu!!!

W 1993 roku w niemieckim Pocking Tomasz Gollob rozpoczął rywalizacje o tytuł najlepszego żużlowca świata. Wychowankowi Polonii Bydgoszcz sztuka ta powiodła się po 18 latach, dziś w Terenzano przed rozpoczęciem finału Grand Prix Włoch było już wszystko jasne!

Przegląd Sportowy (sports.pl): Król Tomasz Gollob! Mamy mistrza świata!

Niemal cztery dekady czekała Polska na żużlowego mistrza świata. 25 września 2010 roku, 37 lat po Jerzym Szczakielu, najlepszym żużlowcem świata został Tomasz Gollob, koronując tym samym wspaniałą, 20-letnią karierę.

TVN24 (tvn24.pl): Prawdziwy król żużla. Gollob mistrzem świata!

Tomasz Gollob żużlowym mistrzem świata! 39-letniemu Polakowi udało się wreszcie osiągnąć wymarzone zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. We włoskim Terenzano Polak z pierwszego miejsca awansował do półfinału, a tam... nie pozostawił rywalom złudzeń.

Onet.pl: Triumf "Profesora Speedwaya", Gollob mistrzem świata!

Tomasz Gollob został nowym indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. Polak po wygranej w Grand Prix Włoch w Terenzano zapewnił sobie już tytuł mistrzowski - zwyciężając w klasyfikacji generalnej SGP!

Radio Zet (radiozet.pl): Gollob najlepszym żużlowcem od blisko 40 lat.

Tomasz Gollob wygrał żużlową Grand Prix Włoch w Terenzano i zapewnił sobie tytuł indywidualnego mistrza świata. To największy sukces w karierze 39-letniego Golloba. Wcześniej zdobył sześć medali IMŚ - dwa srebrne i cztery brązowe.