RK IMŚJ w Lendavie: Wygrana Bogdanowa, awans Polaków w komplecie
Maksim Bogdanow wygrał w sobotę w słoweńskiej Lendavie Rundę Kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na podium stanęli też Sławomir Pyszny i Patryk Dudek.
Rafał Malinowski
Awans do półfinału wywalczył także trzech reprezentant Polski - Szymon Kiełbasa.
Wyniki (czołowa siódemka):
1. Maksim Bogdanow (Łotwa) - 12+3 (3,3,3,3,d)
2. Sławomir Pyszny (Polska) - 12+d (2,3,3,2,2)
3. Patryk Dudek (Polska) - 11+3 (3,3,2,3,0)
4. Max Dilger (Niemcy) - 11+2 (3,2,2,1,3)
5. Aleksandr Loktajew (Ukraina) - 10 (w,1,3,3,3)
6. Szymon Kiełbasa (Polska) - 10 (3,3,2,0,2)
------------------
7. Simon Nielsen (Dania) - 9 (2,2,1,2,2)
8. Aljosa Remih (Słowenia) - 8 (2,2,0,1,3)
9. Jerran Hart (Wielka Brytania) - 8 (0,1,2,2,3)
10. Thomas Joergensen (Dania) - 8 (2,d,3,2,1)
11. Samo Kukovica (Słowenia) - 7 (1,2,1,1,2)
12. Marcel Helfer (Niemcy) - 6 (1,0,1,3,1)
13. Johannes Fiala (Austria) - 3 (0,1,1,1,d)
14. Ziga Radkovic (Słowenia) - 2 (1,1,0,0,0)
15. Ladislav Vida (Słowenia) - 1 (0,0,0,0,1)
16. Danny Marcel Massen (Niemcy) - 1 (1,t,0,0,0)
17. Jernej Pecnik (Słowenia) - 0 (d)
Bieg po biegu:
1. Dudek, Remih, Helfer, Hart
2. Dilger, Pyszny, Radkovic, Loktajew (w)
3. Kiełbasa, Nielsen, Kukovica, Fiala
4. Bogdanow, Jorgensen, Massen, Vida
5. Bogdanow, Kukovica, Loktajew, Helfer
6. Pyszny, Nielsen, Hart, Jorgensen (d)
7. Kiełbasa, Remih, Radkovic, Pecnik (d), Massen (t)
8. Dudek, Dilger, Fiala, Vida
9. Pyszny, Kiełbasa, Helfer, Vida
10. Loktajew, Hart, Fiala, Massen
11. Jorgensen, Dilger, Kukovica, Remih
12. Bogdanow, Dudek, Nielsen, Radkovic
13. Helfer, Jorgensen, Fiala, Radkovic
14. Bogdanow, Hart, Dilger, Kiełbasa
15. Loktajew, Nielsen, Remih, Vida
16. Dudek, Pyszny, Kukovica, Massen
17. Dilger, Nielsen, Helfer, Massen
18. Hart, Kukovica, Vida, Radkovic
19. Remih, Pyszny, Bogdanow (d), Fiala (d)
20. Loktajew, Kiełbasa, Jorgensen, Dudek
Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
21. Dudek, Dilger
Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
22. Bogdanow, Pyszny (d)