Jensen wygrał w Ludwigslust

Zwycięstwem 17-letniego Michaela Jepsena Jensena zakończył się międzynarodowy turniej żużlowy w niemieckim Ludwigslust. W zawodach wystąpiła trójka krajowych zawodników GTŻ-u Grudziądz, jednak zajęli oni odległe lokaty.

Bartosz Pogan

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Kevin Woelbert, który zaprosił swoich przyjaciół z toru i kolegów z drużyn, w których występował w minionym sezonie. Na liście startowej doszło do kilku zmian. Wcześniej awizowanych: Pawła Staszka i Kamila Brzozowskiego zastąpili dwaj inni grudziądzanie: doświadczony Wojciech Żurawski i 19-letni Piotr Tabaka. Nie spisali się oni najlepiej zajmując odpowiednio 12 i 15 miejsce. Trzeci z reprezentantów GTŻ-u - Grzegorz Knapp po upadku w swoim drugim wyścigu wycofał się z udziału w zawodach i ostatecznie zajął 13 lokatę.

Turniej z kompletem punktów zwyciężył młody Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Wyprzedził on Niemca Kevina Woelberta (14 punktów) i reprezentanta Wielkiej Brytanii Stuarta Robsona (12).