Pawlicki bez konkurentów - relacja z poznańskiego półfinału Brązowego Kasku

Bez straty punktów zakończył udział w poznańskim półfinale Brązowego Kasku żużlowiec Unii Leszno - Przemysław Pawlicki. Na podium zawodów stanęli także Dawid Lampard i Paweł Zmarzlik. Największe brawa zebrał jednak Łukasz Sówka.

Przemysław Pawlicki, który miesiąc temu został indywidualnym mistrzem Europy, był zdecydowanym faworytem poznańskiego półfinału i z zadania wywiązał się w 100 procentach. Nie dość, że wygrał wszystkie biegi, zazwyczaj z ogromną przewagą, to osiągnął najlepszy czas dnia. - Łatwo nie było, bo zawody były wyrównane. Dobrze dziś jechałem, więc jestem zadowolony - powiedział po turnieju wychowanek Unii Leszno.

Największe braw zebrał jednak 15-letni żużlowiec z Ostrowa Łukasz Sówka. W pierwszym swoim biegu nie zdobył punktów, ale w kolejnych wywalczył 9 oczek i awansował do finału. Sówka wygrał dwa biegi, w których pokonał dużo bardziej doświadczonych Pawła Zmarzlika i Łukasza Cyrana, a po minięciu linii mety cieszył się jak dziecko.

Niestety zawody, które zgromadziły garstkę kibiców, nie przyniosły żadnych emocji. Kibice obejrzeli zaledwie jedną zakończoną sukcesem akcje - w biegu nr 20 Łukasz Cyran wyprzedził Mateusza Chochlińskiego. - Dziś liczył się start, kto wygrał i pognał do przodu, wybierał optymalną ścieżkę i odjeżdżał - wyjaśnił Paweł Zmarzlik.

Niestety, jak to zwykle bywa w zawodach dla najmłodszych żużlowców, nie obyło się bez upadków. Największym pechowcem imprezy był Kamil Fleger, który z nawierzchnią toru na Golęcinie zapoznawał się dwa razy. W biegu nr 15 prowadząc nie opanował motocykla i upadł, po czym, z podejrzeniem złamania obojczyka, został odwieziony do szpitala.