Kolejny rekord Marca Marqueza. "To był bardzo dobry dzień"

Marc Marquez jest poza zasięgiem rywali u progu nowego sezonu MotoGP. W piątek aktualny mistrz świata wygrał w Katarze obie sesje treningowe.

Łukasz Kuczera
Pierwszą sesję treningową na torze Losail przed wyścigiem o Grand Prix Kataru rozegrano w czwartek. Wtedy najlepszy czas dnia wykręcił Marc Marquez. Jego przewaga nad drugim Dani Pedrosą wynosiła zaledwie 0.076 s.
Jednak w piątek aktualny mistrz świata odskoczył rywalom. Marquez wygrał obie sesje treningowe, notując znacznie lepsze czasy niż reszta stawki. Hiszpan ustanowił nawet nowy rekord toru - 1:54.822. Poprzednim rekordzistą był Casey Stoner, który w 2008 roku jedno okrążenie toru Losail pokonał w czasie 1:55.153.

Dlatego po zakończeniu piątkowych jazd, Marquez nie krył zadowolenia. - To był bardzo dobry dzień, bo poprawiliśmy nasze tempo i to jest najważniejsze. Do tego pracowaliśmy nad kilkoma rzeczami, które pozwoliły nam osiągnąć postępy - powiedział dwukrotny mistrz świata MotoGP.

Hiszpan zwrócił jednak uwagę na fakt, że podczas trzeciego treningu pierwszego i dziesiątego zawodnika różniło zaledwie pół sekundy. - Zobaczymy jakie warunki będą panować w sobotę - czy będzie jeszcze lepiej, czy też coś się pogorszy. Bo w piątek różnice między zawodnikami były niewielkie i myślę, że w sobotę będą one jeszcze mniejsze. Najważniejszym zadaniem będzie jednak odpowiednie przygotowanie się do niedzielnego wyścigu - dodał "MM93".

Czy jesteś zaskoczony tak dobrą formą Marca Marqueza u progu nowego sezonu?