ATP Winston-Salem: Podwójny błąd na wagę porażki. Łukasz Kubot i Daniel Nestor przegrali półfinał

Łukasz Kubot i Daniel Nestor byli o krok do finału turnieju ATP w Winston-Salem. W półfinale polsko-kanadyjski duet przegrał jednak po super tie breaku z parą Eric Butorac / Scott Lipsky.

W pierwszej partii piątkowego spotkania zarówno Łukasz Kubot i Daniel Nestor, jak i Eric Butorac i Scott Lipsky, mieli problemy z własnymi podaniami. Już w gemie otwarcia Kanadyjczyk musiał bronić aż trzech break pointów. Skutecznie. Do przełamania w końcu doszło doszło, w gemie ósmym, gdy podanie stracił Kubot. Butorac i Lipsky objęli prowadzenie 5:3 i serwowali, by wygrać seta, lecz także dali się przełamać. Najwyżej rozstawieni Polak i Kanadyjczyk wrócili do gry, ale nie na długo. W dziesiątym gemie przy setbolu dla rywali Nestor popełnił podwójny błąd serwisowy. [ad=rectangle] Butorac i Lipsky drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 2:0, lecz szybko stracili przewagę. W siódmym gemie polsko-kanadyjski duet zanotował kolejne przełamanie, gdy przy break poincie dla Kubot popisał się fenomenalnym returnem. Lubinianin i jego partner ostatecznie zwyciężyli w drugiej odsłonie 6:4.

O losach awansu do finału decydować więc musiał super tie break. W nim obie pary szły łeb w łeb. Aż do stanu 7-7, kiedy to Kubot popełnił podwójny błąd serwisowy. To kosztowało Polaka i Kanadyjczyka porażkę. Butorac i Lipsky wyszli na prowadzenie 8-7, a następnie zdobyli dwa kolejne punkty, kończąc cały mecz.

Kubot i Nestor w ciągu 81 minut gry zaserwowali trzy asy, popełnili siedem podwójnych błędów serwisowych, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobyli 68 punktów, o jeden więcej od przeciwników.

W finale oznaczeni "trójką" Butorac i Lipsky zagrają z rozstawionymi z numerem czwartym Dominikiem Inglotem i Robertem Lindstedtem bądź z deblem australijskim Sam Groth / Chris Guccione.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 616,2 tys. dolarów piątek, 28 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Eric Butorac (USA, 3) / Scott Lipsky (USA, 3) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Daniel Nestor (Kanada, 1) 6:4, 4:6, 10-7