ATP Winston-Salem: Pewne zwycięstwo i awans do półfinału Łukasza Kubota i Daniela Nestora

Łukasz Kubot oraz Daniel Nestor znakomicie sobie radzą w Winston-Salem. Z hiszpańskim duetem Paulo Carreño / Guillermo García-López stracili tylko pięć gemów i do półfinału awansowali bez straty seta.

Piotr Wróbel
Późny start Łukasza Kubota w US Open Series wydaje się być bardzo dobrym posunięciem. Polak jest w dobrej dyspozycji, czuje głód gry, a stojąc na korcie obok wybitnego deblisty, Daniela Nestora, nie wypada grać słabo. Obaj panowie grali w parze dotychczas tylko raz, w Memphis, gdzie dotarli do półfinału. W Winston-Salem już wyrównali to osiągnięcie.
Walka pary rozstawionej z numerem pierwszym i dwójki Hiszpanów, Pablo Carreno / Guillermo Garcia-Lopez była spacerkiem dla faworytów. W pierwszej partii od razu wyszli na prowadzenie 3:0, które jeszcze podwyższyli returnując przy stanie 5:2. Po 25 minutach Kubot i Nestor byli bliżej awansu do 1/2 finału. Kolejna odsłona miała podobny przebieg - szybkie przełamanie w drugim gemie i utrzymywanie tego dystansu. Tym razem García-López i Carreño nie pozwolili sobie wydrzeć podania na 6:2, ale turniejowe "jedynki" były zbyt dobre i za trzecią piłką meczową awansowały do półfinału w Winston-Salem. Pojedynek trwał zaledwie 55 minut.

Polakowi i Kanadyjczykowi przyjdzie walczyć o finał z reprezentantami gospodarzy, parą 34-latków. Po drugiej stronie kortu staną Eric Butorac i Scott Lipsky, którzy pożegnali już innego reprezentanta Biało-Czerwonych, Mariusza Fyrstenberga. Ten, grając razem z Aisamem-ul-Haq Qureshim postawił jednak ciężkie warunki, bo przegrali dopiero w super tie breaku.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 616,2 tys. dolarów
czwartek, 27 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Daniel Nestor (Kanada, 1) - Pablo Carreño (Hiszpania) / Guillermo García-López (Hiszpania) 6:2, 6:3