ATP Winston-Salem: Kevin Anderson pożegnał Bornę Coricia, kontuzja wyeliminowała Yena-Hsuna Lu

Kevin Anderson kontynuuje zwycięski marsz w turnieju ATP World Tour 250 w Wiston-Salem. W czwartek reprezentant RPA okazał się lepszy od Borny Coricia i awansował do półfinału.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z numerem drugim Kevin Anderson w swoim stylu posłał 10 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Podanie utalentowanego Borny Corcia przełamał dwukrotnie w premierowej odsłonie, zaś w drugim secie zwyciężył wyraźnie w tie breaku. Po 82 minutach Afrykaner triumfował w całym pojedynku 6:2, 7:6(1).
Przeciwnikiem Andersona w pojedynku o finał będzie w piątek Malek Jaziri. Tunezyjczyk nie dał w czwartek szans notowanemu obecnie na 30. miejscu w świecie Thomazowi Bellucciemu. Jaziri zwyciężył po 81 minutach Brazylijczyka 6:3, 6:2 i wystąpi w drugim półfinale zawodów głównego cyklu. W 2012 roku dotarł do tej fazy w Moskwie.Nie doszedł do skutku pojedynek Steve'a Johnsona z Yenem-Hsunem Lu. Reprezentant Tajwanu zrezygnował z gry z powodu kontuzji pleców. - Urazu tego doznałem podczas środowego meczu. Jeden z dysków powoduje silny skurcz mięśni i nie mogę wykonywać niektórych ruchów - stwierdził Lu.

Oznaczony "13" Johnson otrzymał walkowera do półfinału turnieju Winston-Salem Open. Jego piątkowym przeciwnikiem będzie francuski kwalifikant Pierre-Hugues Herbert, który powrócił ze stanu 0-1 w setach, by pokonać Pablo Carreno 4:6, 7:6(5), 6:2.