US Open: Niewykorzystany setbol Michała Przysiężnego. Polak pożegnał się z marzeniami o głównej drabince

Michał Przysiężny zmarnował piłkę setową w drugiej partii i pożegnał się z eliminacjami wielkoszlemowego US Open. Polaka w II rundzie zatrzymał Albert Montanes.

Karolina Konstańczak
Michał Przysiężny, zajmujący 122. miejsce w rankingu ATP, w obecnym sezonie próbował swoich sił w eliminacjach wszystkich trzech imprez wielkoszlemowych, ale ani razu nie udało mu się awansować do drabinki głównej. Najbliższy sukcesu był w Australian Open, bowiem dopiero w III rundzie kwalifikacji przegrał z Aljazem Bedene.
Nasz reprezentant pewnie awansował do II rundy eliminacji na nowojorskich kortach, pokonując w dwóch setach Tomislava Brkicia. Na tym etapie turnieju spotkał się z Albertem Montanesem, 34-letnim Hiszpanem. W 2010 roku tenisista z Półwyspu Iberyjskiego zajmował najwyższe w swojej karierze 22. miejsce, a w sumie w karierze zdobył sześć tytułów ATP.Przysiężny bardzo szybko napotkał na swojej drodze kłopoty. Polak od stanu 1:0 stracił pięć kolejnych gemów, a tablica wyników pokazywała 1:5 na jego niekorzyść. Nasz reprezentant zdołał jeszcze utrzymać jedno swoje podanie i po 26 minutach przegrał 2:6.

W drugiej odsłonie przy stanie 3:3 głogowianin wybronił się z rezultatu 15-40 i po chwili sam uzyskał cenne przełamanie, odskakując na 5:3. Gdy Polak serwował na seta, zdobył zaledwie jeden punkt i obaj szybko zrównali się na 5:5, a chwilę później 6:6. O losach tej partii zadecydował tie break. W dodatkowej rozgrywce 31-latek przegrywał już 2:4 i 4:5 ze stratą podania, ale udało mu się wygrać kilka ważnych piłek i po chwili to on serwował przy stanie 6:5. Przysiężny nie tylko nie wykorzystał piłki setowej, ale również przegrał w sumie trzy punkty z rzędu i cały mecz po godzinie i 23 minutach.