WTA Waszyngton: Magda Linette bez szans w konfrontacji ze Sloane Stephens

Magda Linette przegrała ze Sloane Stephens w I rundzie turnieju WTA International odbywającego się na kortach twardych w Waszyngtonie.

Łukasz Iwanek
Magda Linette na otwarcie amerykańskiego lata udała się do Waszyngtonu, gdzie wystąpiła po raz pierwszy w karierze. W I rundzie Polka przegrała 2:6, 1:6 ze Sloane Stephens. Amerykanka w imprezie tej gra po raz piąty. W 2012 roku dotarła w niej do półfinału, a w 2011, 2013 i 2014 odpadła po pierwszym meczu. Linette poniosła czwartą z rzędu porażkę w głównym cyklu. W Nottingham w II rundzie zmarnowała osiem piłek meczowych w spotkaniu z Lauren Davis, a następnie uległa Kurumi Narze w Wimbledonie (skreczowała w III secie) i Aleksandrze Panowej w Baku.
W pierwszych pięciu gemach nie było przełamań. Przy 1:1 Stephens odparła trzy break pointy, a przy 1:2 Linette od 30-40 zdobyła trzy punkty. W szóstym gemie Polka oddała podanie, a w ósmym obroniła trzy piłki setowe, ale czwartą Amerykanka wykorzystała. W drugim gemie II seta Stephens zaliczyła przełamanie, a w trzecim od 15-30 zdobyła trzy punkty. Amerykanka poszła za ciosem i podwyższyła na 5:1. W siódmym gemie reprezentantka gospodarzy wróciła z 15-30 i zameldowała się w II rundzie.

W trwającym 74 minuty spotkaniu Stephens zaserwowała cztery asy, za to Linette popełniła cztery podwójne błędy. Polka zdobyła tylko 11 z 30 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Reprezentantka gospodarzy zgarnęła 20 z 26 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Linette w Waszyngtonie zagra jeszcze w turnieju gry podwójnej. Jej partnerką będzie Alize Cornet. Polka i Francuzka zmierzą się w środę z rozstawionymi z numerem pierwszym Rosjankami Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Pawluczenkową. Rywalką Stephens w walce o ćwierćfinał singla będzie broniąca tytułu Swietłana Kuzniecowa.

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. euro
wtorek, 4 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Sloane Stephens (USA) - Magda Linette (Polska) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)