ATP Kitzbühel: Mariusz Fyrstenberg zameldował się w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i partnerujący mu Santiago Gonzalez bez większych problemów awansowali do ćwierćfinału imprezy Generali Open.

Dominika Pawlik
Mariusz Fyrstenberg i Santiago González w austriackiej imprezie zostali rozstawieni z numerem 3., trafiając tym samym do górnej części drabinki. Pierwszymi rywalami polsko-meksykańskiego duetu byli występujący dzięki dzikiej karcie Fabio Fognini i Alberto Giraudo.
Oba sety były bardzo wyrównane, ale Polak i Meksykanin potrzebowali po jednym przełamaniu, żeby rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść. W premierowej odsłonie Włosi skutecznie odpierali napór wyżej notowanych rywali, w dwóch gemach broniąc się przed breakiem. Przy stanie 6:5 Fyrstenberg i Gonzalez wykorzystali jednak trzecią okazję.

W drugim secie przełamanie padło znacznie szybciej, bo już w szóstym gemie, chwilę później Fognini i Giraudo obronili dwa meczbole, ale serwisu przeciwników przełamać nie potrafili.

Na zwycięzców tej potyczki w kolejnej fazie czekają już Jiří Veselý i Joao Souza, którzy pokonali w dwóch setach Alexandra Erlera i Philippa Kohlschreibera.

Wcześniej do ćwierćfinału imprezy Generali Open awansowali Łukasz Kubot i Andre Begemann.

Generali Open, Kitzbühel (Austria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
wtorek, 4 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago Gonzalez (Meksyk, 3) - Fabio Fognini (Włochy, WC) / Alberto Giraudo (Włochy, WC) 7:5, 6:3