ATP Waszyngton: Murray przegrał w deblu i poznał rywala w singlu, udany dzień "młodych wilków"

Zdolni Alexander Zverev i Hyeon Chung bez straty seta awansowali do II rundy turnieju ATP w Waszyngtonie. Swoich pierwszych rywali poznali Andy Murray, Kei Nishikori, Marin Cilić i Vasek Pospisil.

Marcin Motyka
Alexander Zverev udowadnia, że coraz lepiej radzi sobie na innych nawierzchniach niż mączka. W meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP w Waszyngtonie 18-letni Niemiec wygrał 7:6(1), 6:3 z innym przedstawicielem pokolenia "młodych wilków", starszym o rok Yoshihito Nishioką. Dzięki temu grający z dziką kartą Zverev w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem piątym Kevinem Andersonem.
Inny "młody wilk", Hyeon Chung, do zwycięstwa potrzebował zaledwie 57 minut. Koreańczyk rozbił Dudiego Selę, tracąc tylko trzy gemy i aż pięciokrotnie przełamując podanie Izraelczyka. Kolejnym przeciwnikiem utalentowanego tenisisty z Suwon będzie Marin Cilić, oznaczony numerem trzecim. Nie powiodło się natomiast Nicolasowi Jarry'emu. 19-latek z Chile, który otrzymał dziką kartę do głównej drabinki Citi Open, przegrał w trzech setach z obchodzącym w niedzielę 35. urodziny Victorem Estrellą. Weteran z Dominikany o III rundę powalczy z najwyżej klasyfikowanym reprezentantem gospodarzy, Johnem Isnerem.

W meczu otwarcia tegorocznej edycji zmagań w stolicy USA nadzieje miejscowych kibiców zawiódł Ryan Harrison, który 1:6, 6:7(4) uległ Jamesowi Duckworthowi. Australijczyk w 1/16 finału stanie naprzeciw turniejowej "dwójki", Keia Nishikoriego.

Jedynym amerykańskim tenisistą, który w poniedziałek odniósł zwycięstwo, był Donald Young. Gracz z Chicago pokonał 6:3, 6:4 najstarszego uczestnika turnieju, 37-letniego Tommy'ego Haasa, w ciągu 86 minut gry serwując dwa asy, wykorzystując cztery z dziesięciu break pointów, posyłając 16 zagrań kończących i popełniając 14 niewymuszonych błędów. W II rundzie Amerykanin zagra z zeszłorocznym finalistą, Vaskiem Pospisilem.

Dobrą formę z Atlanty podtrzymał Ricardas Berankis. Ubiegłotygodniowy ćwierćfinalista imprezy w stolicy stanu Georgia w I rundzie zmagań w Waszyngtonie ograł 7:6(1), 6:3 Yena-Hsuna Lu. Następnym rywalem Litwina będzie Pablo Cuevas, turniejowa "14".

Do II rundy awansowali również Go Soeda i Ruben Bemelmans. Japończyk oddał trzy gemy Darianowi Kingowi i w walce o 1/8 finału stanie naprzeciw Sama Querreya, natomiast Belg wygrał 6:3, 6:3 z Marinko Matoseviciem, a w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Jackiem Sockiem.

Największa gwiazda Citi Open, Andy Murray, zmagania w Waszyngtonie rozpoczął w poniedziałek od porażki w deblu. W meczu I rundy gry podwójnej Szkot i partnerujący mu doświadczony Daniel Nestor przegrali 6:2, 1:6, 3-10 z rozstawioną z numerem trzecim parą Rohan Bopanna / Florin Mergea. Inauguracyjnym rywalem 28-latka z Dunblane w singlu będzie Tejmuraz Gabaszwili, który wyeliminował Benjamina Beckera.