WTA Florianopolis: Annika Beck i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się o finał

Annika Beck pokonała Gabrielę Ce i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych we Florianopolis.

Łukasz Iwanek
W II rundzie Gabriela Ce (WTA 249) wyeliminowała Paulę Kania i osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. W czwartek Brazylijka przegrała 3:6, 3:6 z Anniką Beck (WTA 68). Początek meczu należał do reprezentantki gospodarzy, która prowadziła 2:0. Niemka zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów i wyszła na 6:3, 2:0. Cé nie była w stanie odwrócić losów II seta. W ciągu 92 minut Brazylijka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 23 z 64 punktów w swoich gemach serwisowych. Beck pięć razy straciła własne podanie, a sama wykorzystała osiem z 15 break pointów.
Niemka awansowała do pierwszego półfinału w sezonie i w piątek powalczy o trzeci singlowy finał w karierze. Zmierzy się z Bethanie Mattek-Sands (WTA 115), która wygrała z Terezą Martincovą (WTA 199). Amerykanka awansowała do pierwszego singlowego półfinału od kwietnia 2013 roku (Stuttgart). Dla Czeszki był to pierwszy ćwierćfinał. W I secie Mattek-Sands prowadziła 3:0, ale mogła go przegrać (przy 4:5 obroniła piłkę setową). W II partii wyszła na 4:2, by stracić cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie odskoczyła na 5:0 i gdy podawała na mecz dała się przełamać. Spotkanie trwało dwie godziny i 34 minuty. Amerykanka miała w nim 21 break pointów i wykorzystała osiem. Teliana Pereira (WTA 78) pokonała 6:3, 7:5 Laurę Siegemund (WTA 128). W II partii Brazylijka wróciła z 1:3 oraz obroniła dwie piłki setowe przy 4:5. W trwającym godzinę i 55 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy dała się przełamać trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 13 break pointów. Pereira awansowała do drugiego półfinału w sezonie w głównym cyklu. W kwietniu w Bogocie zdobyła swój pierwszy tytuł. Dla Siegemund był to pierwszy ćwierćfinał w karierze.

Kolejną rywalką Pereiry będzie Anastasija Sevastova (WTA 188), która wygrała 7:6(4), 6:4 z Marią-Teresą Torro-Flor (WTA 157). W I secie Łotyszka przegrywała 3:5, a przy 4:5 odparła piłkę setową. W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu Hiszpanka popełniła osiem podwójnych błędów. Był to dla niej pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od września 2014 roku (Kanton). Sevastova w półfinale zagra po raz pierwszy od maja 2010 roku, gdy wywalczyła tytuł w Estoril.

Brasil Tennis Cup, Florianópolis (Brazylia)

Anastasija Sevastova (Łotwa) - María-Teresa Torró-Flor (Hiszpania) 7:6(4), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)