ATP Gstaad: Awans w trzy kwadranse Davida Goffina, Joao Sousa obronił trzy meczbole

David Goffin błyskawicznie zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour 250 w Gstaad. Najwięcej emocji było w czwartek w pojedynku Joao Sousy z Denisem Istominem.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z "jedynką" David Goffin nie marnował czasu na korcie w starciu z kwalifikantem Horacio Zeballosem, którego rozgromił ostatecznie 6:1, 6:1. Co ciekawe reprezentant Belgii przegrał jednego gema wskutek utraty serwisu, ale sam postarał się o sześć przełamań, dzięki czemu pewnie zameldował się w ćwierćfinale. - Zacząłem ten mecz bardzo dobrze, byłem agresywny i dobrze serwowałem - stwierdził krótko najwyżej notowany z uczestników Swiss Open Gstaad.
W piątek na drodze Goffina stanie João Sousa, który był o krok od porażki w pojedynku z Denisem Istominem. Rozstawiony z numerem szóstym Portugalczyk przegrywał w decydującej partii już 2:5, ale zdołał odrobić stratę. W 12. gemie pochodzący z Guimarães tenisista oddalił przy własnym serwisie trzy piłki meczowe, zanim zwyciężył ostatecznie po 153 minutach 6:7(6), 6:3, 7:6(4). Goffin i Sousa zmierzą się po raz trzeci w głównym cyklu. Dwa poprzednie spotkania wygrał Belg.Na etapie II rundy odpadł w czwartek finalista turnieju w Gstaad z 2013 roku, Robin Haase. Holender, który w zeszłym roku otrzymał w prezencie od organizatorów kozę Antonię, musiał po 88 minutach uznać wyższość Pablo Carreno, który zwyciężył Holendra 7:6(3), 6:4. Oznaczony numerem siódmym Hiszpan awansował do drugiego ćwierćfinału w obecnym sezonie, po tym jak w maju osiągnął półfinał w Estoril.

Carreño, triumfator challengera Poznań Open 2015, o miejsce w półfinale szwajcarskich zawodów zagra w piątek z Dominikiem Thiemem. Zdolny Austriak kontynuuje znakomitą passę i po wygraniu turnieju w Umagu pokonał w II rundzie imprezy w Gstaad Argentyńczyka Federico Delbonisa 6:3, 6:4. Oznaczony trzecim numerem Thiem dokonał tego w zaledwie 72 minuty. Klasyfikowany na 24. miejscu w świecie 21-latek zmierzy się z Carreño po raz pierwszy w głównym cyklu.