WTA Baku: Ekspresowe zwycięstwo Karin Knapp, Kirsten Flipkens w ćwierćfinale

Karin Knapp straciła jednego gema w meczu z Anett Kontaveit w II rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Baku.

Łukasz Iwanek
W ubiegłym tygodniu Karin Knapp (WTA 38) zaliczyła finał w Bad Gastein. W czwartek rozbiła 6:1, 6:0 Anett Kontaveit (WTA 173) i awansowała do ćwierćfinału w Baku. W trwającym 46 minut spotkaniu Włoszka obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Estonka w swoich gemach serwisowych zdobyła tylko pięć z 29 punktów. Knapp osiągnęła piąty ćwierćfinał w sezonie (po Hobart, Marrakeszu, Norymberdze i Bad Gastein). O półfinał zmierzy się z Aleksandrą Panową (WTA 144).
Kirsten Flipkens (WTA 86) pokonała 6:4, 7:6(5) Witalię Diaczenko (WTA 92). W trwającym 93 minuty meczu Rosjanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Belgijka w obu setach musiała odrabiać straty - w pierwszym przegrywała 0:2, a w drugim 0:3. Półfinalistka Wimbledonu 2013 awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Katowicach i Stambule). Kolejną rywalką Flipkens będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 42). Jewgienija Rodina (WTA 98) oddała dwa gemy Ołeksandrze Koraszwili (WTA 582). W ciągu 50 minut obie tenisistki popełniły po osiem podwójnych błędów. Rosjanka zgarnęła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała pięć z sześciu okazji na przełamanie. Ukrainka zdobyła tylko sześć z 21 punktów przy własnym drugim serwisie. Rodina dotarła do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Pattaya City). O trzeci singlowy półfinał w głównym cyklu (po Taszkencie 2010 i Memphis 2011) zmierzy się ze swoją rodaczką Margaritą Gasparian (WTA 112).

Patricia Maria Tig (WTA 154) pokonała 7:5, 6:4 Olgę Sawczuk (WTA 283) w meczu kwalifikantek. W ciągu 78 minut Rumunka odparła cztery z pięciu break pointów. Jest to jej drugi występ w głównym cyklu. Dwa tygodnie temu w Bukareszcie doszła do II rundy. O półfinał w Baku Țig zagra z Donną Vekić (WTA 140).

Baku Cup, Baku (Azerbejdżan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. euro
czwartek, 30 lipca

II runda gry pojedynczej:

Karin Knapp (Włochy, 2) - Anett Kontaveit (Estonia) 6:1, 6:0
Kirsten Flipkens (Belgia) - Witalia Diaczenko (Rosja, 7) 6:4, 7:6(5)
Jewgienija Rodina (Rosja) - Ołeksandra Koraszwili (Ukraina, WC) 6:1, 6:1
Patricia Maria Țig (Rumunia, Q) - Olga Sawczuk (Ukraina, Q) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)