ATP Hamburg: Pablo Cuevas rywalem Jerzego Janowicza, zwycięski Jiri Vesely zagra z Rafaelem Nadalem

Pablo Cuevas w dwóch setach pokonał Diego Schwartzmana i to on będzie rywalem Jerzego Janowicza w II rundzie w Hamburgu. Jako ostatni do tej fazy turnieju awansował w środę Jiri Vesely.

Karolina Konstańczak
Pablo Cuevas, który jest rozstawiony z numerem piątym, dopiero w środę rozegrał pierwsze spotkanie w niemieckim mieście. Urugwajczyk pokonał Diego Schwartzmana 7:6(4), 6:4 po godzinie i 34 minutach i to jego nazwisko wpisano obok Jerzego Janowicza w drabince głównej. Polak już wcześniej zapewnił sobie awans do II rundy, eliminując z dalszej gry kwalifikanta Taro Daniela.
Wcześniej w profesjonalnych rozgrywkach Polak i reprezentant Urugwaju rywalizowali ze sobą zaledwie raz. Konfrontacja ta miała miejsce stosunkowo niedawno, bowiem na trawiastych kortach w Halle. Wówczas łodzianin pokonał swojego rywala 6:3, 6:4. W obecnym sezonie 29-letni tenisista triumfował w Sao Paulo oraz doszedł do finału w Stambule, ulegając Rogerowi Federerowi . W ubiegłym tygodniu na kortach w Bastad Cuevas przegrał w półfinale z Benoitem Paire.Jako ostatni do II rundy zmagań w Hamburgu awansował Jiří Veselý. Notowany obecnie na 45. miejscu Czech przegrał pierwszego seta 3:6 w starciu z Andreasem Haiderem-Maurerem, jednak szybko wrócił do rywalizacji i w późniejszych partiach oddał rywalowi w sumie tylko jednego gema. 22-latek stanie teraz przed sporym wyzwaniem, bowiem jego nazwisko znalazło się w drabince obok najwyżej rozstawionego Rafaeala Nadala. Obaj jeszcze nigdy nie rywalizowali ze sobą w profesjonalnych rozgrywkach.

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,2 mln euro
środa, 29 lipca

I runda gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 5) - Diego Schwartman (Argentyna) 7:6(4) 6:4
Jiří Veselý (Czechy) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 3:6, 6:1, 6:0

ATP Hamburg: Trzy sety Nadala z Verdasco, nieudane rewanże Coricia i Zvereva, przełożony mecz Kubota