ATP Gstaad: Porażka pary Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez przegrali w pierwszym meczu gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w szwajcarskim Gstaad.

Rafał Smoliński
Oznaczeni drugim numerem Mariusz Fyrstenberg i Santiago González wylosowali w I rundzie duet Aleksander Bury i Denis Istomin. Białorusin i reprezentant Uzbekistanu zaczęli bardzo dobrze i już w czwartym gemie przełamali serwis warszawianina. Polak i jego partner mieli jeszcze dwie okazje na powrót do gry przy stanie 3:5, ale nie wykorzystali żadnej z nich.
W drugim secie Fyrstenberg i González dwukrotnie znaleźli się w opałach, lecz w obu przypadkach zdobyli decydujący punkt. W 10. gemie mieli nawet setbola przy podaniu Istomina, ale nasz reprezentant posłał return w aut. Ponieważ żadna para nie uzyskała kluczowego przełamania, doszło do rozgrywki tiebreakowej. W niej lepsi okazali Bury i Istomin, którzy po 81 minutach triumfowali w całym meczu 6:3, 7:6(5).

Fyrstenberg i González wyjadą z Gstaad bez punktów do rankingu ATP, a Bury i Istomin zagrają w ćwierćfinale. Ich przeciwnikami moga zostać Tomasz Bednarek i Rameez Junaid, którzy w środę o godz. 10:30 na korcie numer 1 spotkają się z parą Maximo Gonzalez i Andre Sa.

Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
wtorek, 28 lipca

I runda gry podwójnej:

Aleksander Bury (Białoruś) / Denis Istomin (Uzbekistan) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 2) / Santiago González (Meksyk, 2) 6:3, 7:6(5)

Challenger Biella: 13 minut Grzegorza Panfila