WTA Florianopolis: Dwusetowe zwycięstwa Marii i Tomljanović, trzygodzinny bój Lim z Ormaecheą

Paula Kania nie była jedyną tenisistką, która w poniedziałek zapewniła sobie awans do II rundy turnieju WTA International we Florianopolis. Emocji nie zabrakło także w trzech pozostałych pojedynkach.

Rafał Smoliński
Najbardziej interesujące było spotkanie Alize Lim z Paulą Ormaecheą, które Francuzka powinna rozstrzygnąć na swoją korzyść w dwóch setach, lecz tego nie zrobiła. Reprezentantka Trójkolorowych prowadziła już 6:4, 5:1 i wówczas zaczęła marnować dogodne okazje do zwieńczenia pojedynku. Czterech meczboli nie wykorzystała przy własnym serwisie, dwóch kolejnych w tie breaku i zwyciężczynię spotkania musiała wyłonić trzecia odsłona.
W trzecim secie wydarzenia na placu gry zmieniały się jak w kalejdoskopie. Najpierw Argentynka prowadziła 3:0, potem Francuzka wyrównała i miała nawet serwis na mecz, lecz przeciwniczka doprowadziła do rozgrywki tiebreakowej. 13. gem był tym razem popisem 25-letniej paryżanki, która po trzech godzinach i 11 minutach triumfowała ostatecznie 6:4, 6:7(6), 7:6(2). Notowana na 192. miejscu w rankingu WTA Lim awansowała do II rundy, w której zmierzy się z Caroliną Alves lub Anniką Beck.Najwyżej rozstawiona w turnieju Tatjana Maria odniosła w poniedziałek pewne zwycięstwo nad Marią Fernandą Alves. Reprezentantka gospodarzy postarała się tylko o jedno przełamanie w trwającym 82 minuty spotkaniu, natomiast Niemka wypracowała aż 11 break pointów, z których wykorzystała cztery. 65. rakieta globu pokonała notowaną w siódmej setce rankingu WTA Brazylijkę 6:2, 6:3 i we wtorek będzie mogła ze spokojem patrzeć na to, co zrobią Szwedka Rebecca Peterson i Hiszpanka Maria-Teresa Torro-Flor.

Zwycięstwo w dwóch setach odniosła również oznaczona drugim numerem Ajla Tomljanović, ale musiała się ona sporo napracować w starciu z Laurą Pous. Hiszpańska kwalifikantka w każdym z setów prowadziła już 3:0 z przewagą dwóch przełamań, lecz nie była w stanie odnieść zwycięstwa w żadnej z partii. Po siedmiu kwadransach Tomljanović triumfowała 7:5, 7:6(6) i w II rundzie spotka się albo z Holenderką Quirine Lemoine, albo Czeszką Terezą Martincovą.

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 27 lipca

I runda gry pojedynczej:

Tatjana Maria (Niemcy, 1) - Maria Fernanda Alves (Brazylia, WC) 6:2, 6:3
Ajla Tomljanović (Chorwacja, 2) - Laura Pous Tió (Hiszpania, Q) 7:5, 7:6(6)
Alizé Lim (Francja) - Paula Ormaechea (Argentyna) 6:4, 6:7(6), 7:6(2)

WTA Baku: Rosyjska batalia dla Anastazji Pawluczenkowej, porażki Cibulkovej i Schiavone

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)