WTA Florianopolis: Drugie zwycięstwo Pauli Kani w głównym cyklu

Paula Kania wykorzystała szansę i awansowała w poniedziałek do II rundy turnieju WTA International na kortach ziemnych w brazylijskim Florianopolis.

Rafał Smoliński
Przeciwniczką Pauli Kani (WTA 134) w premierowym meczu głównej drabinki zawodów Brasil Tennis Cup była Susanne Celik (WTA 299), która w niedzielę udanie przeszła przez dwustopniowe eliminacje. Polka i Szwedka zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy na światowych kortach, a faworytką tego pojedynku była rozstawiona z numerem ósmym 22-letnia sosnowiczanka.
Po dosyć wyrównanym początku nasza reprezentantka wypracowała trzy break pointy, lecz nie zdołała wyjść na 2:1. Kania uzyskała przełamanie dopiero w siódmym gemie, jednak Celik błyskawicznie odrobiła stratę. Kolejne dwa gemy padły ostatecznie łupem Polki, która po 45 minutach zwyciężyła w pierwszym secie 6:4.Druga partia całkowicie należała już do 134. obecnie rakiety świata. Tenisistka Górnika Bytom przełamała serwis młodszej od siebie o dwa lata przeciwniczki już w pierwszym gemie i w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na placu gry. Celik utrzymała jeszcze podanie na 1:2, ale od tego momentu Polka zapisała na swoje konto cztery gemy z rzędu, zwyciężając ostatecznie po zaledwie 69 minutach 6:4, 6:1.

Zwycięstwo nad Celik jest dla Kani dopiero drugą wygraną w głównym cyklu. Z pierwszej nasza reprezentantka cieszyła podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2015, gdzie w I rundzie okazała się lepsza od Niemki Mony Barthel.

Przeciwniczką Kani w meczu o ćwierćfinał będzie albo holenderska kwalifikantka Cindy Burger (WTA 203), albo tenisistka gospodarzy, Gabriela Ce (WTA 249). Ich pojedynek zostanie rozegrany we wtorek.

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 27 lipca

I runda gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska, 8) - Susanne Celik (Szwecja, Q) 6:4, 6:1

WTA Baku: Rosyjska batalia dla Anastazji Pawluczenkowej, porażki Cibulkovej i Schiavone

Czy Paula Kania awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA we Florianopolis?