ATP Hamburg: Kontrolowany awans Jerzego Janowicza do II rundy

Jerzy Janowicz potrzebował w poniedziałek niespełna pięciu kwadransów, aby pod dachem kortu Am Rothenbaum awansować do II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu.

Rafał Smoliński
Ze względu na opady deszczu pojedynek Jerzego Janowicza z Taro Danielem został rozegrany pod dachem kortu centralnego, co i tak nie przeszkodziło Polakowi w odniesieniu łatwego zwycięstwa. 24-latek z Łodzi prezentował agresywny tenis, który w swoim stylu starał się urozmaicić dropszotami czy wypadami do siatki. Japończyk nie poradził sobie z tak grającym przeciwnikiem.
Pierwsze gemy meczu pewnie padły łupem podających, ale przy stanie 2:2 do ataku ruszył Janowicz, który uzyskał trzy break pointy. Notowany na 112. pozycji Daniel uruchomił serwis i nie bał się podjąć ryzyka w momencie zagrożenia. W piątym gemie Japończyk uratował jeszcze podanie, ale po kolejnej zmianie stron znów wpadł w tarapaty. Polak tym razem popisał się kapitalnym returnem i uzyskał pierwsze w meczu przełamanie.

Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni miał coraz większego problemy z utrzymaniem serwisu. W dziewiątym gemie obronił dwa setbole: pierwszego serwisem, a drugiego kończącym forhendem. Wygranie podania do 40 nie oznaczało kresu kłopotów Japończyka. Po zmianie stron Janowicz wypracował trzy kolejne piłki setowe i przy drugiej z nich popisał się kapitalnym skrótem, zwyciężając tym samym w całym secie 6:4.

Die erste Partie des Tages ist durch. Jerzy Janowicz ist gegen Taro Daniel seiner Favoritenrolle gerecht geworden und...

Posted by Tennis Championships am Rothenbaum on 27 lipca 2015

Wygrana w premierowej odsłonie wyraźnie uskrzydliła naszego reprezentanta. Już w gemie otwarcia drugiego seta Janowicz zmusił przeciwnika do błędu kolejnym dropszotem. Po zmianie stron łodzianin wpadł w poślizg i upadł na kort, raniąc się w okolicach kolana. Mimo kontuzji Polak utrzymał serwis i dopiero wówczas poprosił o interwencję medyczną. Upływ krwi został zatamowany, a 51. singlista świata wyszedł po serii znakomitych returnów na 4:1.

W szóstym gemie Janowicz miał chwilę słabości, co pozwoliło Danielowi odrobić stratę jednego breaka. Na powrót do gry Japończyk nie mógł jednak liczyć, bowiem już przy stanie 5:3 polski tenisista uzyskał trzy meczbole. Nasz reprezentant zdobył kolejny punkt przy serwisie urodzonego w Nowym Jorku 22-latka i po zaledwie 74 minutach triumfował ostatecznie 6:4, 6:3.
Statystyki meczu Jerzego Janowicza z Taro Danielem Statystyki meczu Jerzego Janowicza z Taro Danielem
Przeciwnikiem Janowicza w pojedynku o ćwierćfinał międzynarodowych mistrzostw Niemiec będzie albo rozstawiony z numerem piątym Urugwajczyk Pablo Cuevas (ATP 31), albo Argentyńczyk Diego Schwartzman (ATP 66).

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)