WTA Bad Gastein: Katarzyna Piter w półfinale debla

Katarzyna Piter i jej partnerka Maryna Zaniewska awansowały do półfinału deblowych zmagań w Bad Gastein. Polka i Ukrainka okazały się lepsze od Anniki Beck i Tamiry Paszek.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter, notowana obecnie na 202. miejscu w rankingu WTA, w austriackim mieście wystartowała zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Przygodę singlową zakończyła bardzo szybko, przegrywając w finale eliminacji ze swoją partnerką deblową Maryną Zaniewską.
Polka i Ukrainka trafiły do dolnej części drabinki debla i w meczu otwarcia spotkały się z Nastją Kolar i Despiną Papamichail, od których okazały się lepsze po rozegraniu super tiebreaka, zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału. Na tym etapie imprezy zmierzyły się z Anniką Beck i Tamirą Paszek, występującymi dzięki dzikiej karcie. Niemka i Austriaczka nie musiały wcześniej wychodzić na kort, bowiem Katerina Siniakova i Janette Husárová poddały pojedynek.W pierwszym secie to Beck i Paszek miały kłopoty przy własnych podaniach. Choć Niemka i Austriaczka obroniły cztery break pointy w początkowej fazie odsłony, to w piątym gemie zostały przełamane. Piter i Zaniewska spokojnie rozgrywały swoje serwisy, nie dając rywalkom szans na odrobienie strat. W samej końcówce przewaga Polki i Ukrainki zrobiła się jeszcze bardziej widoczna, bowiem po raz drugi wygrały podanie przeciwniczek. Po 35 minutach nasza reprezentantka i jej partnerka triumfowały 6:3.

Piter i Zaniewska nie rozpoczęły dobrze drugiego seta, tracąc błyskawicznie swoje podanie, ale od stanu 0:2 znów zaczęły dominować na korcie. Para z udziałem Polki w pięciu kolejnych gemach straciła tylko sześć punktów i objęła prowadzenie 5:2. Nasza reprezentantka i jej partnerka miały małe problemy z zamknięciem pojedynku, ale ostatecznie po godzinie i 12 minutach triumfowały 6:3, 6:4. W półfinale deblowych zmagań spotkają się z Danką Kovinić i Stephanie Vogt.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. euro
czwartek, 23 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) - Annika Beck (Niemcy) / Tamira Paszek (Austria) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska awansują do finału debla?