Wimbledon: Sam Groth zabrał seta Rogerowi Federerowi, Marin Cilić dokończył dzieła

Potężnie serwujący Sam Groth wygrał seta w pojedynku z Rogerem Federerem w meczu III rundy Wimbledonu 2015. W dokończonym spotkaniu Marin Cilić okazał się lepszy od Johna Isnera.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z numerem drugim Roger Federer spotkał się z Samem Grothem na korcie centralnym All England Clubu i początkowo znakomicie sobie radził z potężnym podaniem rywala. Szwajcar odczytywał kierunki serwisów Australijczyka, dlatego pewnie uzyskał po przełamaniu w pierwszej i drugiej partii. W trzeciej odsłonie zaczęły się schody, ponieważ Groth dzielnie podał podanie. Tie break padł łupem zawodnika z antypodów, lecz Maestro z Bazylii błyskawicznie odpowiedział w czwartym secie, wychodząc na 3:0. Cały pojedynek Federer zakończył wynikiem 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:2 i awansował od IV rundy Wimbledonu.
Przeciwnikiem Federera w poniedziałkowym pojedynku o ćwierćfinał będzie Roberto Bautista. Hiszpan wygrał pierwszego seta meczu z Nikołozem Basilaszwilim po tie breaku, ale w dwóch kolejnych odsłonach Gruzin nie sprawił mu już żadnych problemów. Tenisista z Tbilisi wyraźnie odczuwał trudy czwartkowego pięciosetowego spotkania z Feliciano Lopezem, dlatego przegrał ostatecznie dosyć gładko 6:7(4), 0:6, 1:6.

Porażki w III rundzie doznał również pogromca Rafaela Nadala, Dustin Brown. Reprezentant Niemiec w swoim stylu starał się uzyskać przewagę na korcie świetnymi returnami i wolejami, lecz Viktor Troicki poradził sobie z jego stylem znakomicie. Rozstawiony z numerem 22. Serb przegrał tylko jednego seta i po triumfie 6:4, 7:6(3), 4:6, 6:3 awansował do drugiego tygodnia zmagań na wimbledońskich trawnikach. W poniedziałek jego przeciwnikiem będzie James Ward lub Vasek Pospisil.

#dziejesiewsporcie: Trener wbiegł na boisko i znokautował arbitra
Źródło: sport.wp.pl

Na kort numer 1 powrócili w sobotę John Isner i Marin Cilić. Panowie zeszli w piątek z drugiego co do ważności obiektu przy Church Road z powodu zapadających ciemności przy stanie 10:10 w piątej partii, dlatego o losach pojedynku musiało zadecydować przełamanie. Rozstrzygnięcie zapadło bardzo szybko. Najpierw Chorwat powrócił z 15-30 przy własnym serwisie, a następnie wypracował dwa meczbole przy podaniu Amerykanina. Isner obronił się wówczas asami, by po chwili oddalić jeszcze jedną piłkę meczową.

Ostatecznie Čilić wykorzystał piątą okazję do zwieńczenia pojedynku, a pomógł mu w tym reprezentant USA, który w nieodpowiednim momencie popełnił podwójny błąd. Rozstawiony z numerem dziewiątym Chorwat pokonał oznaczonego "17" Amerykanina 7:6(4), 6:7(6), 6:4, 6:7(4), 12:10. Ich mecz był najdłuższym pojedynkiem w tegorocznej edycji Wimbledonu, bowiem trwał aż cztery godziny i 31 minut. O miejsce w ćwierćfinale londyńskiego Szlema Čilić zagra w poniedziałek z Amerykaninem Denisem Kudlą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu mężczyzn 10,332 mln funtów
sobota, 4 lipca

III runda gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Sam Groth (Australia) 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:2
Marin Čilić (Chorwacja, 9) - John Isner (USA, 17) 7:6(4), 6:7(6), 6:4, 6:7(4), 12:10
Roberto Bautista (Hiszpania, 20) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, Q) 7:6(4), 6:0, 6:1
Viktor Troicki (Serbia, 22) - Dustin Brown (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(3), 4:6, 6:3

Program i wyniki turnieju mężczyzn

Wimbledon: Murray i Berdych sprawdzeni w III rundzie, Simon zakończył tydzień pod dachem