Wimbledon: Mariusz Fyrstenberg i Klaudia Jans-Ignacik w II rundzie gry mieszanej

Mariusz Fyrstenberg i Klaudia Jans-Ignacik awansowali do II rundy Wimbledonu w grze mieszanej. W piątek polski duet wygrał w trzech setach ze Scottem Lipskym i Hao-Ching Chan.

Marcin Motyka
Pojedynek Mariusza Fyrstenberga i Klaudii Jans-Ignacik z parą Scott Lipsky / Hao-Ching Chan pierwotnie został zaplanowany na korcie nr 16, który w piątek nie był szczęśliwy dla reprezentantów naszego kraju. Na tej arenie zmagań najpierw w deblu przegrał właśnie Fyrstenberg, a następnie w grze mieszanej nie powiodło się Alicji Rosolskiej. Jednak gry przedłużyły się na tyle, iż starcie polskiego miksta z amerykańsko-tajwańskim przeniesiono na kort 9.
Zmiana planów nie wpłynęła negatywnie na poczynania Biało-Czerwonego duetu. Fyrstenberg i Jans-Ignacik po godzinie i 50 minutach wyrównanej rywalizacji wygrali z mikstem Lipsky / Chan 6:3, 6:7(4), 7:5.Dzięki tej wygranej w II rundzie gry mieszanej wystąpią aż trzy "polskie" pary. Prócz Fyrstenberga i Jans-Ignacik ta sztuka powiodło się również Łukaszowi Kubotowi i Andrei Hlavackovej, a Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina z racji rozstawienia z numerem trzecim w I rundzie otrzymali wolny los.
Statystyki meczu Fyrstenberga i Jans-Ignacik z Lipskym i Chan Statystyki meczu Fyrstenberga i Jans-Ignacik z Lipskym i Chan
W 1/16 finału Fyrstenberg i Jans-Ignacik zagrają z oznaczonymi numerem dziesiątym Ravenem Klaasenem z RPA i Amerykanką Raquel Kops-Jones.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w mikście 368 tys. funtów
piątek, 3 lipca

I runda gry mieszanej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Klaudia Jans-Ignacik (Polska) - Scott Lipsky (USA) / Hao-Chin Chang (Tajwan) 6:3, 6:7(4), 7:5

Wimbledon: Przegrana Alicji Rosolskiej i Serhija Stachowskiego z mistrzami wielkoszlemowymi

Która para awansuje do 1/8 finału Wimbledonu?