Wimbledon: Łukasz Kubot i Maks Mirny lepsi od pogromców Kowalczyka i Zelenaya

Łukasz Kubot i Maks Mirny awansowali do 1/8 finału Wimbledonu w grze podwójnej. W piątkowym meczu II rundy polsko-białoruski duet pokonał rozstawioną z numerem szóstym parę hiszpańską.

Marcin Motyka
Marcel Granollers i Marc Lopez w I rundzie po niesamowitym maratonie (15:13 w piątym secie) wyeliminowali jedną "polską " parę, ale na drugą nie znaleźli już recepty. Po pokonaniu Mateusza Kowalczyka i Igora Zelenaya rozstawieni z numerem szóstym Hiszpanie zmierzyli się z deblem Łukasz Kubot / Maks Mirny i tym razem opuszczali kort bez jakiejkolwiek zdobyczy.
Piątkowy pojedynek lepiej rozpoczął się dla Granollersa i Lópeza, którzy wyszli na prowadzenie 4:3 z breakiem. Odpowiedź Kubota i Mirnego była piorunująca - lubinianin i jego białoruski partner zdobyli trzy gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując przeciwników, dzięki czemu wygrali partię otwarcia 6:4.W dwóch kolejnych setach Polak i Białorusin byli niezwykle skuteczni przy własnych serwisach oraz wykorzystywali szanse przy podaniach rywali. W drugiej partii Kubot i Mirny wywalczyli przełamanie w szóstym gemie, wygrywając 6:3, natomiast w trzeciej decydujący break nastąpił już w gemie numer trzy.
Statystyki meczu Kubota i Mirnego z Granollersem i Lopezem Statystyki meczu Kubota i Mirnego z Granollersem i Lopezem
Kubot i Mirny o ćwierćfinał zagrają z Rohanem Bopanną i Florinem Mergeą. Oznaczony "dziewiątką" debel hindusko-rumuński w II rundzie wygrał 7:5, 7:6(5), 7:6(5) z duetem Thomaz Bellucci / Guillermo Duran.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu mężczyzn 1,54 mln funtów
piątek, 3 lipca

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Maks Mirny (Białoruś) - Marcel Granollers (Hiszpania, 6) / Marc López (Hiszpania, 6) 6:4, 6:3, 6:4

Która para awansuje do 1/4 finału Wimbledonu?