WTA Eastbourne: Karolina Woźniacka i Belinda Bencić zmierzą się o finał

Karolina Woźniacka pokonała Andreę Petković i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne.

Łukasz Iwanek
Dla Karoliny Woźniackiej (WTA 5) to siódmy start w Eastbourne. W czwartek Dunka pokonała 7:5, 6:1 Andreę Petković (WTA 14) i trzeci rok z rzędu zameldowała się tutaj w półfinale. Jedyny raz w finale tej imprezy zagrała w 2009 roku. Zdobyła wówczas tytuł po zwycięstwie nad Virginie Razzano. Woźniacka podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Petković. Była to ich pierwsza konfrontacja na trawie. Niemka w Eastbourne zagrała po raz drugi. W 2011 roku w I rundzie przegrała z Venus Williams.
Petković miała cztery break pointy i wszystkie wykorzystała, ale sama własne podanie oddała siedem razy. Niemka zdobyła tylko pięć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Również jej pierwszy serwis nie funkcjonował dobrze (17 z 37 punktów). Mecz trwał 88 minut, z czego 59 I set. O czwarty finał w sezonie (po Auckland, Kuala Lumpur i Stuttgarcie) Woźniacka zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 31), która wygrała 2:6, 6:0, 6:3 z Johanną Kontą (WTA 146). W ciągu godziny i 59 minut gry Brytyjka zaserwowała sześć asów, ale udało się jej wykorzystać tylko dwa z 12 break pointów. Szwajcarka awansowała do drugiego w sezonie półfinału na trawie. W Den Bosch dopiero w finale przegrała z Camilą Giorgi.

Konta w drodze do pierwszego w karierze ćwierćfinału turnieju rangi Premier wyeliminowała Zarinę Dijas, Jekaterinę Makarową i Garbine Muguruzę. Bencić okazała się dla niej zbyt wymagającą rywalką. - Grałam bardzo solidnie w I secie, dobrze ten mecz zaczęłam - powiedziała Brytyjka. - Później [Bencić] zdecydowanie podniosła swój poziom. Zagrała bardzo dobrze. Była twarda i solidna, gdy tego potrzebowała. Po prostu dzisiaj była lepszą tenisistką. Jednak jestem zadowolona z tego, czego w tym tygodniu dokonałam. Dla Konty był to drugi ćwierćfinał w głównym cyklu (po Kantonie 2013).

Woźniacka i Bencić zmierzą się po raz trzeci, po raz pierwszy na trawie. W 2014 roku w Stambule Dunka nie straciła nawet gema, a w tym sezonie w Indian Wells zwyciężyła Szwajcarka 6:4, 6:4.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 731 tys. dolarów
czwartek, 25 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 2) - Andrea Petković (Niemcy, 10) 7:5, 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria) - Johanna Konta (Wielka Brytania, WC) 2:6, 6:0, 6:3

WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska sprytniejsza od Cwetany Pironkowej, Polka w półfinale

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w półfinale turnieju w Eastbourne?