Roland Garros: Alicja Rosolska i Raven Klaasen nie wykorzystali szansy

Alicja Rosolska i Raven Klaasen przegrali w I rundzie gry mieszanej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2015. Polka i jej partner zastąpili w drabince miksta francuską parę Alize Lim i Jeremy Chardy.

Rafał Smoliński
Przeciwnikami Alicji Rosolskiej i Ravena Klaasena byli Elina Switolina i Jamie Murray. W pierwszej partii warszawianka i jej partner wygrali od stanu 1:3 cztery gemy z rzędu, lecz nie byli w stanie zwieńczyć seta i przegrali ostatecznie 5:7.
W drugiej odsłonie Ukrainka i Brytyjczyk błyskawicznie uzyskali przełamanie, a w siódmym gemie powiększyli jeszcze prowadzenie, wychodząc na 5:2. Po zmianie stron serwisu nie utrzymała Switolina, ale w 10. gemie Murray pewnie zwieńczył już cały pojedynek.

Rosolska i Klaasen przegrali po 68 minutach 5:7, 4:6 i pożegnali się z turniejem miksta wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2015. Polka zakończyła tym samym tegoroczne zmagania w Paryżu, bowiem wcześniej odpadła razem z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski w I rundzie debla.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w mikście 415 tys. euro
piątek, 29 maja

I runda gry mieszanej:

Elina Switolina (Ukraina) / Jamie Murray (Wielka Brytania) - Alicja Rosolska (Polska, Alt) / Raven Klaasen (RPA, Alt) 7:5, 6:4

Roland Garros: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić z awansem do III rundy

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)