Roland Garros: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić z awansem do III rundy

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić rozprawili się po dwóch wyrównanych setach z przeciwnikami z Hiszpanii i awansowali do III rundy Rolanda Garrosa.

Dominika Pawlik
Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić stworzyli parę w Indian Wells, po tym, jak obaj zanotowali słabe pierwsze miesiące sezonu z innymi partnerami. Współpraca na razie układa się dobrze, duet odnosi już pierwsze sukcesy.
Po pokonaniu w I rundzie Marcusa Daniella i Steve'a Darcisa, Polak i Serb trafili na Pablo Carreno i Daniel Gimeno. Dla Hiszpanów był to drugi występ, w tym sezonie próbowali swoich sił w turnieju w Brazylii, ale nie zdołali odnieść zwycięstwa. Znacznie lepiej powiodło im się na kortach ziemnych w Paryżu, gdzie w pierwszym meczu pokonali Jana-Lennarda Struffa i Dominica Thiema.

Całe spotkanie było bardzo zacięte, a Matkowski i Zimonjić serwis stracili tylko raz. Najpierw przełamali swoich hiszpańskich przeciwników na 4:2, ale ci po wyrównanym gemie odrobili błyskawicznie straty. Wykorzystali jednak dopiero szóstą szansę. Ostatecznie tenisiści z Hiszpanii jeszcze raz zostali przełamani - w 10. gemie, co przy okazji oznaczało, że przegrali seta.

Druga partia była bardzo wyrównana. Wydawało się, że nastąpi powtórka i znów wszystko rozstrzygnie się w 10. gemie. Polak i Serb wygrali dwie pierwsze piłki, ale cztery kolejne padły już łupem rywali. W tie breaku więcej zimnej krwi zachowali jednak rozstawieni z numerem 7. i tym samym zakończyli spotkanie w dwóch setach.

Kolejnymi przeciwnikami Matkowskiego i Zimonjicia będą rozstawieni z numerem 11. John Peers i Jamie Murray, którzy pokonali Santiago Giraldo i Dusana Lajovicia, tracąc przy tym trzy gemy. Para polsko-serbska będzie miała okazję do rewanżu za porażkę w Rzymie.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,984 mln euro
piątek, 29 maja

II runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) - Pablo Carreño (Hiszpania) / Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:4, 7:6(5)

Czy Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić awansują do ćwierćfinału Rolanda Garrosa?