Roland Garros: Trzy sety Federera i Nishikoriego. Bolesna porażka Verdasco

Roger Federer i Kei Nishikori w trzech setach zakończyli pojedynki II rundy Rolanda Garrosa 2015. Bolesnej porażki doznał Fernando Verdasco, którzy w czwartej partii nie wykorzystał prowadzenia 5:3.

Rafał Smoliński
Środowy pojedynek Rogera Federera z Marcelem Granollersem nie należał do łatwych dla 17-krotnego mistrza wielkoszlemowego. Maestro z Bazylei miał problemy w drugim i trzecim secie, w których musiał odrabiać stratę przełamania, zanim triumfował ostatecznie 6:2, 7:6(1), 6:3. - Uważam, że zaprezentowałem się dobrze. Nie byłem nerwowy, a w dwóch początkowych setach kontrolowałem przebieg wydarzeń na korcie. Nawet gdy przegrywałem w drugiej partii różnicą przełamania, byłem przekonany, że mam ten mecz na rakiecie - powiedział Szwajcar, który w III rundzie spotka się z Bośniakiem Damirem Dzumhurem, środowym pogromcą Marcosa Baghdatisa.
Rozstawiony z numerem piątym Kei Nishikori także potrzebował trzech setów do zwycięstwa. Japończyk pokonał triumfatora turnieju ATP World Tour 250 z Genewy Thomaza Bellucciego 7:5, 6:4, 6:4, choć Brazylijczyk trzykrotnie odebrał mu serwis. W piątek na drodze reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni stanie Benjamin Becker, który wyszedł obronną ręką ze starcia z Fernando Verdasco. Leworęczny Hiszpan prowadził już 4:6, 6:0, 6:1, 5:3, lecz dał się dwukrotnie przełamać i doszło do piątej partii. W 18. gemie decydującego seta madrytczyk wpakował w nieodpowiednim momencie skrót w siatkę i to doświadczony Niemiec triumfował 6:4, 0:6, 1:6, 7:5, 10:8.Grający z "ósemką" Stan Wawrinka spotkał się w środę z Dusanem Lajoviciem, który w zeszłym roku dotarł na paryskiej mączce do IV rundy. Szwajcar pewnie wygrał pierwsze dwa sety, ale w trzecim górą był Serb. W czwartej partii tenisista z Lozanny przesądził losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 6:3, 6:4, 5:7, 6:3. W piątek Wawrinka zmierzy się ze Stevem Johnsonem, który w czterech setach pokonał Ukraińca Serhija Stachowskiego. Amerykanin po raz pierwszy w karierze awansował do III rundy Rolanda Garrosa.

Trzysetowe zwycięstwa odnieśli w środę oznaczony numerem 12. Gilles Simon oraz Tejmuraz Gabaszwili. Francuz zwyciężył Słowaka Martina Klizana 7:5, 6:2, 6:3, zaś Rosjanin łatwo poradził sobie z Argentyńczykiem Juanem Monaco. Na korcie numer 6 mecz I rundy dokończyli Gilles Muller i Paolo Lorenzi. W 10. gemie Luksemburczyk wykorzystał trzy piłki meczowe i przy pierwszej z nich posłał winnera z forhendu po linii. W czwartek Muller zmierzy się ze starającym się skompletować Karierowego Wielkiego Szlema Novakiem Djokoviciem.

Gilles Simon (Francja, 12) - Martin Kližan (Słowacja) 7:5, 6:2, 6:3
Benjamin Becker (Niemcy) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 32) 6:4, 0:6, 1:6, 7:5, 10:8
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) - Juan Mónaco (Argentyna) 6:3, 6:4, 6:2
Steve Johnson (USA) - Serhij Stachowski (Ukraina) 2:6, 6:3, 7:6(5), 7:6(6)
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 6:3, 4:6, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Gilles Muller (Luksemburg) - Paolo Lorenzi (Włochy) 4:6, 4:6, 7:6(1), 7:6(5), 6:4