Puchar Davisa: Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Polska - Ukraina

W poniedziałek, 25 maja ruszyła o godz. 10:00 sprzedaż biletów na mecz Pucharu Davisa Polska - Ukraina, który w dniach 17-19 lipca zostanie rozegrany w hali Azoty Arena w Szczecinie.

Rafał Smoliński
W szerokiej kadrze, która przygotowuje się do występu w Szczecinie, znaleźli się czołowi polscy tenisiści: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg i Kamil Majchrzak. To z tej szóstki kapitan Radosław Szymanik wybierze ostateczny czteroosobowy skład, który wystąpi w meczu przeciwko Ukrainie. Liderami drużyny gości będą Serhij Stachowski i Ołeksandr Dołgopołow, zajmujący obecnie lokaty w drugiej "50" rankingu ATP.
W pierwszym dniu rywalizacji w hali Azoty Arena, w piątek (17 lipca), zostaną rozegrane dwa mecze singlowe. Zapraszamy jednak kwadrans wcześniej na ceremonię otwarcia spotkania. Pierwszy pojedynek rozpocznie się o godzinie 16:00, a drugi po około 20-minutowej przerwie. Na sobotę (18 lipca), na godzinę 14:00, zaplanowano początek gry podwójnej, natomiast w niedzielę (19 lipca) od godz. 14:00 ciąg dalszy rywalizacji singlistów.

Awans do baraży o Grupę Światową (12-14 września) osiągnie zespół, który zdobędzie trzy punkty. Rywala zwycięzcy wskaże losowanie. W przypadku porażki Polacy mają już zapewnione pozostanie w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa, natomiast Ukraińcy będą jeszcze musieli bronić się przed spadkiem do Grupy II.