ATP Genewa: Joao Sousa i Thomaz Bellucci wystąpią w sobotnim finale

Joao Sousa i Thomaz Bellucci powalczą w sobotnim finale turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. Portugalczyk zagra o drugie trofeum w głównym cyklu, a Brazylijczyk czwarte.

Rafał Smoliński
Jako pierwsi wyszli w piątek na kort Thomaz Bellucci (ATP 60) i Santiago Giraldo (ATP 67), którzy wcześniej grali ze sobą sześciokrotnie w głównym cyklu. Ich pojedynek trwał zaledwie 70 minut i zakończył się pewnym zwycięstwem Brazylijczyka 6:3, 6:4. Mieszkający w São Paulo 27-latek nie musiał nawet bronić break pointa, a sam trzykrotnie przełamał serwis Kolumbijczyka.
Bellucci poprawił na 4-3 bilans spotkań z Giraldo i w sobotnim finale turnieju Geneva Open po raz pierwszy zmierzy się z João Sousą (ATP 50). Portugalczyk potrzebował trzech setów, aby odprawić Argentyńczyka Federico Delbonisa (ATP 74). Po 112 minutach mecz zakończył się zwycięstwem 6:3, 2:6, 6:4 Sousy, który wziął rewanż za porażkę doznaną w I rundzie turnieju ATP w Buenos Aires w 2013 roku.

Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
piątek, 22 maja

półfinał gry pojedynczej:

João Sousa (Portugalia, 6) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 2:6, 6:4
Thomaz Bellucci (Brazylia) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 6:4

ATP Nicea: Serwis kluczem do finału dla Dominika Thiema, Leonardo Mayer zatrzymał Coricia