WTA Rzym: Miłe złego początki. Urszula Radwańska przegrała w I rundzie

Na I rundzie Urszula Radwańska zakończyła swoje zmagania w turnieju WTA w Rzymie. We wtorek Polka przegrała w trzech setach z Iriną-Camelią Begu.

Marcin Motyka
Foro Italico nigdy nie było miejscem, gdzie Urszula Radwańska dobrze się czuła. W historii swoich występów w Rzymie Polka wygrała tylko jeden oficjalny mecz, z Aną Ivanović w 2013 roku. W pozostałych startach (sezony 2011 i 2014) albo odpadała w eliminacjach, albo w I rundzie głównej drabinki.
Tegorocznego występu w stolicy Włoch młodsza z sióstr Radwańskich również nie zaliczy udanych. Wprawdzie przeszła kwalifikacje, lecz w I rundzie turnieju głównego nie sprostała Irinie-Camelii Begu, przegrywając 6:4, 2:6, 1:6. W premierowej odsłonie obie tenisistki miały wielkie kłopoty z utrzymywaniem własnego podania. Begu zanotowała breaka już w gemie otwarcia, ale po chwili na prowadzeniu z przewagą przełamania (4:1) była Radwańska. Rumunka zdołała wyrównać na 4:4, lecz ostatnie słowo należało do naszej reprezentantki. 24-latka przełamała na 5:4, a następnie zwieńczyła partię przy własnym serwisie, za drugim setbolem.

Jak się okazało, były to miłe złego początki, bowiem w dwóch kolejnych odsłonach tego pojedynku Radwańska nie zaistniała na korcie. W drugim secie Begu zdobyła cztery gemy z rzędu od stanu 1:1 i zwyciężyła 6:2. W trzeciej natomiast Rumunka ustabilizowała serwis, nie dała się przełamać, a sama za to dwukrotnie odebrała podanie krakowiance, ostatecznie triumfując 6:1.

W ciągu godziny i 50 minut gry Radwańska posłała dwa asy, przy własnym podaniu zdobyła zaledwie 44 proc. rozegranych punktów, siedmiokrotnie została przełamana, wykorzystała siedem z 12 break pointów i łącznie zapisała na swoim koncie 56 ze 139 punktów rozegranych w całym meczu.

25-letnia Begu, dla której był to debiutancki mecz w Internazionali BNL d'Italia, w 1/16 finału zmierzy się z Andżeliką Kerber. Rozstawiona z numerem dziewiątym Niemka w I rundzie wygrała 6:2, 6:3 z Alize Cornet.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)