Wielka madrycka środa - wspaniałe widowiska, problemy faworytów i finisz w środku nocy

W środowych meczach turnieju w Madrycie było wszystko, czego oczekuje kibic tenisa - emocje, wspaniałe widowiska i wielkie sensacje, a ostatnią piłkę odbito niemal o godz. 3:00.

Marcin Motyka

Serena urwała się ze stryczka

WTA Madryt: Wiktoria Azarenka przegrała wygrany mecz

Serena Williams przybyła do Madrytu jako tenisistka niepokonana w tym sezonie. W środę jej serię mogła przerwać Wiktoria Azarenka. Białorusinka prowadziła ze słynną Amerykanką 6:7(5), 6:3, 6:5 i 40-0 przy własnym serwisie, ale zmarnowała trzy kolejne piłki meczowe, w trzech ostatnich punktach 12. gema popełniając podwójne błędy serwisowe. Tym samym tenisistka z Mińska pozwoliła liderce rankingu WTA wrócić do gry i ostatecznie poległa, przegrywając decydującego tie breaka 3-7.

- Pomyślałam, że przegrywam 0-40 i mam 2 proc. szansy, że wygram. Miałam wcześniej piłkę meczową, więc stwierdziłam, że muszę przynajmniej jedną obronić. Jedyną różnicą było to, że ona miała trzy okazje z rzędu, natomiast ja nie. Kiedy udało mi się wygrać pierwszą piłkę, poszłam za ciosem, skupiając się tylko na kolejnym punkcie. Czasem, kiedy jesteś w takiej właśnie sytuacji, nie masz po prostu nic do stracenia - powiedziała młodsza z amerykańskich sióstr.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Najciekawszym wydarzeniem środy w Madrycie było...