Challenger Aix-en-Provence: Sześć zmarnowanych meczboli Andrieja Kapasia

Andriej Kapaś nie wywalczył miejsca w głównej drabince turnieju ATP Challenger Tour w Aix-en-Provence. Polski tenisista nie wykorzystał w niedzielę aż sześciu piłek meczowych.

Rafał Smoliński
Niedzielny pojedynek Andrieja Kapasia (ATP 326) z Laurentem Rochette'em (ATP 525) zaczął się po myśli naszego reprezentanta. Zabrzanin wygrał premierową odsłonę po tie breaku, ale w drugiej szybko przegrał serwis i nie zdołał już odrobić straty.
Najwięcej emocji było w trzecim secie, w którym 25-letni Polak powrócił ze stanu 3:5. W tie breaku Kapaś prowadził już 6-1, lecz nie wykorzystał pięciu kolejnych piłek meczowych. Po zmianie stron oznaczony "trójką" zabrzanin zmarnował jeszcze jednego meczbola, zanim Francuz po dwóch godzinach i 43 minutach triumfował ostatecznie 6:7(6), 6:3, 7:6(8).

Kapaś nie wywalczył tym samym awansu do zawodów Open du Pays d'Aix, ale może jeszcze zagrać w głównej drabince jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. We francuskiej imprezie zaprezentuje się z Polaków Michał Przysiężny (ATP 139), którego rywalem będzie rozstawiony z numerem ósmym utalentowany Niemiec Alexander Zverev (ATP 119).

Open du Pays d'Aix, Aix-en-Provence (Francja)