WTA Madryt: Simona Halep za burtą! Pewne wygrane Marii Szarapowej i Garbine Muguruzy

Wiceliderka rankingu Simona Halep przegrała z Alize Cornet w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Mecz otwarcia wygrała Maria Szarapowa.

Łukasz Iwanek
Rok temu Simona Halep doszła w Madrycie do finału. W niedzielę w I rundzie przegrała 6:7(6), 3:6 z Alize Cornet (WTA 28). Rumunka w I secie zmarnowała dwie piłki setowe - pierwszą w dziewiątym gemie, a drugą w tie breaku przy 5-6. W trwającym godzinę i 48 minut spotkaniu Halep (WTA 2) trzy razy straciła podanie. Popełniła jeden podwójny błąd, ale zakończył on I seta. Cornet podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Rumunką. Kolejną rywalką Francuzki będzie Roberta Vinci (WTA 43), która wróciła z 2:6, 3:5 i pokonała 2:6, 7:6(6), 6:4 Monicę Puig (WTA 47).
Dobrze turniej rozpoczęła broniąca tytułu Maria Szarapowa (WTA 3), która pokonała 6:2, 6:3 Timea Bacsinszky (WTA 21). Szwajcarka była rewelacją ostatnich miesięcy. W lutym i marcu miała serię 15 meczów wygranych z rzędu. Zdobyła tytuły w Acapulco i Monterrey, a zatrzymała ją dopiero Serena Williams w ćwierćfinale w Indian Wells. W ubiegłym miesiącu Bacsinszky była bohaterką swojej drużyny w Pucharze Federacji. Rozbiła Urszulę i Agnieszkę Radwańskie i w rozstrzygającym deblu zapewniła Szwajcarii awans do Grupy Światowej. Sezon na kortach ziemnych rozpoczęła od ćwierćfinału w Marrakeszu. W trwającym 81 minut spotkaniu Szarapowa zgarnęła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Rosjance naliczono 28 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Bacsinszky miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i popełniła 17 błędów własnych.

W ubiegłym sezonie w Wuhan Bacsinszky pokonała Szarapową 7:6(3), 7:5. - Wiedziałam, że to będzie trudny mecz, bo grałam z zawodniczką, z którą w Wuhan przegrałam w dwóch setach, a do tego ona w tym roku gra naprawdę dobry tenis. Nie ma co do tego wątpliwości, ale byłam gotowa po serii treningów w ciągu tygodnia - mówiła Rosjanka, która po niedzielnym zwycięstwa wygrała w madryckiej imprezie 12 z ostatnich 13 meczów.

Kibiców gospodarzy nie zawiodły Carla Suarez (WTA 10) i Garbine Muguruza (WTA 20). Pierwsza pokonała 6:4, 6:4 Zarinę Dijas (WTA 32), a druga w hiszpańskim pojedynku oddała dwa gemy Marii-Teresie Torro-Flor (WTA 149). W kolejnej rundzie Muguruza zmierzy się z mistrzynią Rolanda Garrosa 2009 Swietłaną Kuzniecową.

Caroline Garcia (WTA 26) pokonała 6:4, 6:4 Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 63) po 76 minutach. Francuzka zaserwowała siedem asów oraz wykorzystała pięć z 11 break pointów. Odpadła ćwierćfinalistka ubiegłorocznego US Open Belinda Bencić (WTA 34), która uległa 4:6, 3:6 Ajli Tomljanović (WTA 60). Chorwatka zgarnęła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz spożytkowała trzy z pięciu break pointów. Finalistka dwóch ostatnich edycji turnieju w Katowicach Camila Giorgi (WTA 35) urwała zaledwie dwa gemy Cwetanie Pironkowej (WTA 54), półfinalistce Wimbledonu 2010.

Ajla Tomljanović (Chorwacja) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)