WTA Madryt: Swietłana Kuzniecowa rozbiła Jekaterinę Makarową, trudne otwarcie Ivanović

Swietłana Kuzniecowa pokonała Jekaterinę Makarową i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego w Madrycie.

Łukasz Iwanek
W sobotę rozpoczęła się siódma edycja turnieju WTA w Madrycie. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2009 Swietłana Kuzniecowa (WTA 27) rozbiła 6:2, 6:1 Jekaterinę Makarową (WTA 8). W ciągu 70 minut była wiceliderka rankingu zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 33 z 43 punktów w swoich gemach serwisowych. Nie broniła ani jednego break pointa, a sama cztery razy przełamała rodaczkę. Kuzniecowa podwyższyła na 5-1 bilans meczów z Makarową.
W I rundzie bardzo trudną przeprawę miała Ana Ivanović (WTA 7). Alexandra Dulgheru (WTA 69) prowadziła 6:2, 5:4 i 30-15, a później po przełamaniu miała serwis na mecz przy 6:2, 6:5. Ostatecznie jednak zwyciężyła Serbka 2:6, 7:6(1), 4:0. Rumunka skreczowała z powodu nasilających się skurczów. - Myślę, że rozpoczęłam mecz naprawdę dobrze, ale po chwili obniżyłam swój poziom - powiedziała Ivanović. - [Dulgheru] na pewno grała lepiej, nie popełniała błędów. Ale dzięki ciężkiej pracy wygrałam II seta i czułam się coraz pewniej. Zdecydowanie podniosłam swój poziom w III partii. Jestem bardzo szczęśliwa, że przeszłam do II rundy i będę miała szansę poprawić się w następnym meczu.

Z turniejem pożegnała się Madison Keys (WTA 17), która na początku roku zrobiła furorę w Australian Open, docierając do półfinału. Amerykanka nie miała ani jednego break pointa i przegrała 4:6, 3:6 z Kaią Kanepi (WTA 50). Estonka zaserwowała pięć asów oraz przełamała rywalkę trzy razy. Keys posłała osiem asów i popełniła pięć podwójnych błędów.

Sloane Stephens (WTA 38) obroniła siedem z dziewięciu break pointów i pokonała 3:6, 6:1, 6:4 Bethanie Mattek-Sands (WTA 170). Irina-Camelia Begu (WTA 33) obroniła dwie piłki setowe przy 4-6 w tie breaku I seta i wygrała 7:6(6), 6:1 z Kurumi Narą (WTA 52). Rumunka zaserwowała pięć asów i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Lucie Safarova (WTA 13) zgarnęła 28 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:2 Alison Riske (WTA 45).

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie będzie Casey Dellacqua (WTA 44), która wygrała 6:4, 7:6(5) z Francescą Schiavone (WTA 71), mistrzynią Rolanda Garrosa 2010. Australijka w I secie wróciła z 2:4, a w tie breaku II partii z 0-2. W ubiegłym sezonie Radwańska pokonała Dellacquę 6:4, 6:0 w II rundzie Wimbledonu. Było to dotychczas jedyne spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 4,185 mln dolarów
sobota, 2 maja

I runda gry pojedynczej:

Ana Ivanović (Serbia, 7) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 2:6, 7:6(1), 4:0 i krecz
Lucie Šafářová (Czechy, 13) - Alison Riske (USA) 6:4, 6:2
Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 8) 6:2, 6:1
Sloane Stephens (USA) - Bethanie Mattek-Sands (USA) 3:6, 6:1, 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Madison Keys (USA) 6:4, 6:3
Casey Dellacqua (Australia) - Francesca Schiavone (Włochy) 6:4, 7:6(5)
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Kurumi Nara (Japonia) 7:6(6), 6:1

WTA Madryt: Tradycyjne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej nad Larą Arruabarreną

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)