WTA Madryt: Tradycyjne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej nad Larą Arruabarreną

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Agnieszka Radwańska pokonała w sobotę w dwóch setach Larę Arruabarrenę i zameldowała się w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Agnieszka Radwańska (WTA 9) spotykała się wcześniej z Larą Arruabarreną (WTA 97) dwukrotnie i za każdym razem odnosiła łatwe zwycięstwa. Trzy lata temu Polka oddała Hiszpance zaledwie cztery gemy w I rundzie turnieju w Madrycie. Sezon później, w półfinale imprezy rozgrywanej na kortach twardych w Seulu, rozgromiła zawodniczkę z Półwyspu Iberyjskiego 6:0, 6:2. [ad=rectangle] W sobotę starsza z krakowskich sióstr także potrzebowała dwóch setów, aby odnieść końcowe zwycięstwo. Grająca z dziką kartą 23-latka z Barcelony stawiła dzielny opór naszej najlepszej tenisistce. W piątym gemie miała nawet okazję na objęcie prowadzenia, ale nie wykorzystała break pointa. Przy stanie 4:3 przełamanie uzyskała Radwańska, lecz nie była w stanie zwieńczyć seta. Uczyniła to dopiero w 10. gemie, przy podaniu Arruabarreny.

Drugą partię 26-letnia krakowianka rozpoczęła bardzo pewnie, dlatego szybko wyszła na 3:0. Hiszpanka rzuciła się do odrabiania strat i zdołała nawet doprowadzić do remisu, jednak był tylko chwilowy przebłysk zawodniczki gospodarzy. W ósmym gemie Radwańska zdobyła decydujące przełamanie, po czym obroniła dwa break pointy i przy premierowej piłce meczowej zwieńczyła po 78 minutach cały pojedynek wynikiem 6:4, 6:3.

W całym spotkaniu Radwańska zanotowała aż siedem asów i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Ze 111 wszystkich rozegranych punktów zapisała na swoje konto 62. Arruabarrena z kolei miała jednego asa, jeden podwójny błąd i więcej okazji na przełamanie. Jednak z sześciu break pointów wykorzystała tylko dwa.

Przeciwniczką Radwańskiej w II rundzie turnieju Mutua Madrid Open będzie Casey Dellacqua (WTA 44), która w sobotę pokonała 6:4, 7:6(5) Włoszkę Francescę Schiavone (WTA 71). Australijka była rywalką najlepszej polskiej tenisistki w zeszłorocznym Wimbledonie i krakowianka oddała jej wówczas zaledwie cztery gemy. W tym roku obie panie spotkały się w Pucharze Hopmana, w którym Radwańska zwyciężyła 6:2, 6:3. Pojedynek ten nie jest jednak wliczany do bilansu przez WTA.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 4,185 mln dolarów sobota, 2 maja