WTA Praga: Porażki Swietłany Kuzniecowej i Camili Giorgi, wygrana Alize Cornet

Swietłana Kuzniecowa przegrała z Shuai Zhang w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze.

Łukasz Iwanek
W poniedziałek rozpoczęła się pierwsza po kilkuletniej przerwie edycja turnieju WTA w Pradze i od razu doszło do niespodzianek. Swietłana Kuzniecowa (WTA 27) przegrała 4:6, 3:6 z Shuai Zhang (WTA 98). W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu Rosjanka zdobyła tylko 14 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz cztery razy dała się przełamać. Dla mistrzyni Rolanda Garrosa 2009 to piąty w sezonie turniej, z którego odpadła w I rundzie (po Auckland, Sydney, Australian Open i Ad-Dausze). Kuzniecowa wygrała cztery wcześniejsze mecze z Zhang.
Odpadła również Irina-Camelia Begu (WTA 33), która uległa 3:6, 3:6 Katerinie Siniakovej (WTA 76). W trwającym 68 minut spotkaniu Czeszka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 13 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Nie powiodło się również Camili Giorgi (WTA 35), finalistce turnieju w Katowicach z 2014 i 2015 roku. Włoszka popełniła 10 podwójnych błędów i przegrała 6:4, 3:6, 5:7 z Yaniną Wickmayer (WTA 92) po dwóch godzinach i 19 minutach walki. Aleksandra Krunić (WTA 77) wróciła ze stanu 3:6, 3:5 i pokonała 3:6, 7:6(4), 6:0 Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 63). Serbka skorzystała z 10 podwójnych błędów Chorwatki. Polona Hercog (WTA 72) wygrała 7:5, 3:6, 7:6(5) z Heather Watson (WTA 40) po trwającym trzy godziny i dziewięć minut maratonie. W III secie Brytyjka z 1:4 wyrównała na 5:5, ale w tie breaku nie wykorzystała prowadzenia 3-0, od 5-3 przegrywając cztery punkty z rzędu.

Nie zawiodła Alize Cornet (WTA 28), która pokonała 6:3, 6:3 Kristinę Schmiedlovą (WTA 584). Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów oraz trzy razy dała się przełamać, ale sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 17 z 23 punktów, a przy pierwszym serwisie rywalki 15 z 24.

W lutym w Pucharze Federacji Cornet przegrała z Camilą Giorgi, ale w WTA Tour na korcie ziemnym zagrała po raz pierwszy od lipca ubiegłego roku. - To był mój pierwszy mecz na korcie ziemnym w turnieju WTA w sezonie - powiedziała Francuzka. - Na początku było trochę trudno, ale myślę, że zagrałam całkiem dobrze i to dzisiaj wystarczyło na Kristinę, która jest utalentowaną zawodniczką z szansami na wielką przyszłość.

Kolejną rywalką Cornet będzie Denisa Allertova (WTA 103), która pokonała 6:4, 6:1 Coco Vandeweghe (WTA 37). Czeszka zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Pewnie do II rundy awansowała Jelena Wiesnina (WTA 73), która w ciągu 62 minut rozbiła 6:2, 6:1 Janę Cepelovą (WTA 117).

Yanina Wickmayer (Belgia) - Camila Giorgi (Włochy, 8) 4:6, 6:3, 7:5
Polona Hercog (Słowenia) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 3:6, 7:6(5)
Jelena Wiesnina (Rosja) - Jana Čepelová (Słowacja) 6:2, 6:1
Aleksandra Krunić (Serbia) - Mirjana Lučić-Baroni (Chorwacja) 3:6, 7:6(4), 6:0
Denisa Allertová (Czechy, WC) - Coco Vandeweghe (USA) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alize Cornet awansuje do ćwierćfinału turnieju w Pradze?