WTA Marrakesz: Awans Anny Schmiedlovej, Lara Arruabarrena pokonała Kurumi Narę

Anna Schmiedlova pokonała Silvię Soler-Espinosę i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Marrakeszu.

Łukasz Iwanek

W poniedziałek rozpoczęła się 15. edycja marokańskiej imprezy, która od 2013 roku rozgrywana jest w Marrakeszu. Wcześniej turniej odbywał się w Casablance (2001-2004), Rabacie (2005-2006), czyli stolicy kraju, oraz w Fezie (2007-2012).

Anna Schmiedlova (WTA 46) pokonała 6:4, 6:4 Silvię Soler-Espinosę (WTA 67). W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu Słowaczka obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. Na początku kwietnia 20-latka z Bratysławy wywalczyła w Katowicach swój pierwszy tytuł w głównym cyklu.
Do II rundy awansowała również Lara Arruabarrena (WTA 97), która wróciła z 0:2 w II secie i wygrała 7:6(3), 6:4 z Kurumi Narą (WTA 52). W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść Hiszpanki. Japonka przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko dziewięć z 26 punktów.

Poza tym w poniedziałek rozgrywane były mecze decydującej rundy eliminacji. Do głównej drabinki awansowały Alison van Uytvanck (WTA 91), Laura Siegemund (WTA 145), Teliana Pereira (WTA 81) i Maria Irigoyen (WTA 223). Jako szczęśliwa przegrana w imprezie zagra Urszula Radwańska (WTA 112).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakesz (Maroko)