ATP Stambuł: Gołubiew sprawdzi Dimitrowa, Bellucci wyeliminował Jużnego

W poniedziałek rozegrano pierwsze mecze głównej drabinki debiutującego w kalendarzu turnieju ATP World Tour 250 w Stambule.

Jako pierwszy awans do II rundy wywalczył w poniedziałek Andriej Gołubiew (ATP 117). 27-letni reprezentant Kazachstanu potrzebował zaledwie 72 minut, aby rozprawić się z Nikołozem Basilaszwilim (ATP 134). Grający z dziką kartą Gruzin nie wykorzystał ani jednego z pięciu break pointów, a sam dał się przełamać czterokrotnie. Dzięki zwycięstwu 6:1, 6:3 Gołubiew wygrał dopiero trzeci mecz w sezonie. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie oznaczony "dwójką" Grigor Dimitrow (ATP 11). [ad=rectangle] W drugim meczu głównej drabinki singla Thomaz Bellucci (ATP 74) okazał się lepszy od rozstawionego z numerem siódmym Michaiła Jużnego (ATP 58). Brazylijczyk wygrał trzeci z rzędu mecz z pochodzącym z Moskwy zawodnikiem, dzięki czemu wyrównał na 3-3 bilans spotkań z Rosjaninem. W pierwszej partii Bellucci odrobił stratę przełamania, by zapisać na swoje konto seta po tie breaku. W drugiej odsłonie był już wyraźnie lepszy od Jużnego i zwyciężył ostatecznie 7:6(5), 6:3.

Do turnieju głównego awans wywalczyło czterech najwyżej rozstawionych w eliminacjach zawodników: Blaz Kavcić (ATP 77), Tejmuraz Gabaszwili (ATP 100), Thanasi Kokkinakis (ATP 103) oraz Ołeksandr Niedowiesow (ATP 121). Na wtorek organizatorzy zaplanowali do rozegrania pozostałe 10 meczów I rundy singla.

TEB BNP Paribas Istambul Open, Stambuł (Turcja) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro poniedziałek, 27 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Thomaz Bellucci (Brazylia) - Michał Jużny (Rosja, 7) 7:6(5), 6:3 Andriej Gołubiew (Kazachstan) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, WC) 6:1, 6:3

wolny losy: Roger Federer (Szwajcaria, 1); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 2); Pablo Cuevas (Urugwaj, 3); Santiago Giraldo (Kolumbia, 4)