WTA Stuttgart: Andżelika Kerber poszła za ciosem, Brengle wyeliminowała Garcię

Andżelika Kerber pokonała Jekaterinę Makarową i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na korcie ziemnym w Porsche Arenie w Stuttgarcie.

Łukasz Iwanek
W II rundzie Andżelika Kerber (WTA 14) wyeliminowała Marię Szarapową, a w ćwierćfinale poszła za ciosem. Niemka pokonała 6:3, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 8) i podwyższyła na 7-3 bilans meczów z Rosjanką w głównym cyklu. W półfinale turnieju w Stuttgarcie zagra po raz drugi. Dwa lata temu w walce o finał przegrała z Szarapową.
W I secie Makarowa prowadziła 3:0, ale przegrała 12 z 14 kolejnych gemów. W trwającym równo godzinę spotkaniu Kerber wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Na konto Niemki powędrowało 12 kończących uderzeń i siedem niewymuszonych błędów. Rosjance naliczono 15 piłek wygranych bezpośrednio i 21 błędów własnych. Dla moskwianki był to trzeci start w Stuttgarcie. W dwóch poprzednich sezonach odpadła tutaj w I rundzie.

W półfinale Kerber zmierzy się z Madison Brengle (WTA 43), która wygrała 3:6, 6:3, 6:3 z Caroline Garcią (WTA 29). W trwającym 96 minut spotkaniu Amerykanka obroniła 10 z 11 break pointów, a sama wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie, jakie miała. Reprezentantka USA awansowała do drugiego półfinału w sezonie i zarazem w karierze. W styczniu w Hobart jako kwalifikantka dotarła do finału, w którym przegrała z Heather Watson.

Bilans tegorocznych spotkań Kerber na mączce to teraz 9-0. Pięć wygrała w drodze po tytuł w Charleston, jedno w Pucharze Federacji i trzy w Stuttgarcie. Z Brengle Niemka zmierzy się po raz pierwszy. Amerykanka wcześniej nigdy nie doszła do ćwierćfinału turnieju rangi Premier. W sobotę powalczy o swój drugi singlowy finał. Kerber zagra o drugi finał w sezonie i 14. w karierze.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)