WTA Stuttgart: Caroline Garcia po raz trzeci lepsza od Any Ivanović, awans Suarez

Ana Ivanović przegrała z Caroline Garcią w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego w Porsche Arenie w Stuttgarcie na korcie ziemnym.

Łukasz Iwanek
Halowy turniej w Stuttgarcie rozpoczyna europejską część sezonu na kortach ziemnych w WTA Tour. Już na I rundzie udział w zawodach zakończyła Ana Ivanović (WTA 6), która po raz trzeci w sezonie nie dała rady Caroline Garcii (WTA 29). We wtorek Serbka przegrała 6:7(6), 4:6. Wcześniej Francuzka była górą w Monterrey i Indian Wells.
W I secie Garcia prowadziła 5:3, ale Ivanović wyrównała na 6:6 po obronie dwóch piłek setowych. W tie breaku trzy setbole miała Serbka, ale Francuzka od 3-6 zdobyła pięć punktów z rzędu. W trwającym 97 minut spotkaniu reprezentantka Trójkolorowych posłała 32 kończących uderzenia i popełniła 20 niewymuszonych błędów. Ivanović naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 30 błędów własnych. Była liderka rankingu straci sporo punktów, bo w ubiegłym sezonie doszła w Stuttgarcie do finału. Lucie Safarova (WTA 13) obroniła dwie piłki setowe i pokonała 7:6(8), 6:4 Katerynę Bondarenko (WTA 148). W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała 12 asów oraz wykorzystała dwa z dziewięciu break pointów, a sama własne podanie oddała tylko raz. Kolejną jej rywalką będzie Karolina Woźniacka, z którą ma bilans spotkań 3-3. Będzie to druga konfrontacja obu zawodniczek w Stuttgarcie. Pięć lat temu górą była Šafářová.

Carla Suarez (WTA 10) prowadziła z Jewgieniją Rodiną (WTA 92) 6:2, 5:3, ale Rosjance udało się wygrać II seta. Ostatecznie Hiszpanka zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 6:4 po dwóch godzinach i 12 minutach. 26-latka z Barcelony zaserwowała pięć asów oraz wykorzystała siedem z 15 break pointów. Rodina popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 12 z 33 punktów przy swoim drugim podaniu.

Do II rundy awansowała również inna Hiszpanka Garbine Muguruza (WTA 20), która wygrała 6:1, 6:4 z Barborą Strycovą (WTA 23). w kolejnej rundzie 21-latka z Barcelony zagra z Simoną Halep, którą pokonała już dwa razy. Ich ostatnia konfrontacja miała miejsce w lutym w Pucharze Federacji.

Jekaterina Makarowa (WTA 8) pokonała 6:4, 7:6(3) Bethanie Mattek-Sands (WTA 182). Dla Rosjanki to dopiero pierwszy mecz wygrany w Stuttgarcie. W 2013 i 2014 roku odpadła tutaj w I rundzie, przegrywając odpowiednio z Anastazją Pawluczenkową i Carlą Suárez.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)